Skocz do zawartości

rower górski do 2500-3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu przymierzam się do kupna roweru. Im dłużej czytam, oglądam itd. tym mam większe wątpliwości co kupić i ile wydać. Początkowo zakładałem wydanie 2000 zł, natomiast teraz już bardziej skłaniam się do kupna roweru za 2500 zł.

 

Przy okazji poszukiwań natrafiłem na Merida Big Nine 300 z 2015 r. ( w cenie nawet 2550 zł) oraz Kellys Madman 30 2015 (za ok 2700 zł).

 

Czy któryś z tych rowerów jest godny polecenia? Założyłem, że koło będą 29, ale ten Kellys wygląda ciekawie.

 

Jestem kompletnym amatorem, rower ma służyć typowo rekreacyjnie do jazdy po lesie (bez większych szaleństw).

 

Czy może w moim przypadku nie warto wydawać tyle pieniędzy i kupić coś tańszego (a jeśli tak to co)? 

 

W jednym ze sklepów rowerowych polecili mi złożenie roweru za 3000 zł  na osprzęcie deore 3x10 hamulce shimano 396, amortyzator raidon powietrzny+blokada skoku na kierownicy, rama biria. Czy warto dopłacić i taki rower złożyć.

 

Proszę o pomoc. I z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Niestety 3300 już znacznie przekracza mój budżet (2500 zł). Coś do tej kwoty możesz mi zaproponować? Lepiej złożyć czy kupić gotowca? W tej cenie proponują mi napęd 3x9 mix deore/alivio.

 

Merida zwróciła moją uwagę, ponieważ jest w wielu rankingach jednym z polecanych rowerów do 3000 zł (również tutaj: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-3000-zlotych/).

W kellys tylko rozmiar kół mi nie pasuje (wolałbym 29).

 

Czy ten RockShox olejowo-sprężynowy jest w podobnej cenie co Raidon?

Odnośnik do komentarza

Merida jest tańszy od Kelly's, ale Kelly's go moim zdaniem przewyższa, a nie ma co oszczędzać na kupnie roweru. Złożenie roweru to też jest jakaś opcja, ale..hamulce shimano - mam z nimi złe wspomnienia jak generalnie z wieloma częściami tego producenta. Możesz sam złożyć zawsze, lecz wymaga to pewnych umiejętności w sumie jak się na tym nie znasz to lepiej nie próbować. Ja bym Ci radził Kellys Madman 30 2015. Poszukaj jeszcze inspiracji w jakichś katalogach, sklepach, w sieci np, w sporti, na allegro, sprawdź ceny dokładnie, nie śpiesz się z kupnem, rower to zakup na długie lata i warto dołożyć wszelkich starań by dobrać odpowiedni, ja zawsze gdy kupowałem sobie nowy to masę czasu poświęcałem na poszukiwania.

Odnośnik do komentarza

Gdyby Kelly's był na kołach 29 to już chyba bym się nie zastanawiał.

 

Już od pewnego czasu czytam, szukam, przeglądam, ale dla osoby, która jest zielona w temacie te wszystkie modele, nazwy itd. niewiele mówią.

W tym przedziale cenowym to i tak nie ma co liczyć na jakieś cuda.

 

A czy coś w granicach 2,5 tys. możesz mi polecić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...