Skocz do zawartości

Dobry rower na 26", czy słabszy 29"?


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólna zasada: jeśli nie do wyścigów, to rama aluminium jest idealna.

W tym budżecie nie znajdziesz lepiej wyposażonego roweru . Powiem więcej: najlepszy stosunek klasy osprzętu do ceny. Tak wyposażonego nowego roweru, w tej cenie nie kupisz (chyba, że będzie to używka). Myślę gł. o przerzutce, hamulcu  i amorze. Rama lekka (spec. podaje ok.1500 g. dla "S"  i niewiele więcej dla "L"). Przy Twoich gabarytach celowałbym jednak w eLkę. Nie zastanawiałby się jeśli dysponujesz takim budżetem.

Jeden"problem" to ten podany przez Ciebie stosunek asfalt/teren. Musisz pamiętać, że to nie jest klasyczny rower do przemieszczania się po asfaltach z uwagi na usportowioną geometrię i rozstaw kiery. 2- ga sprawa, to jednorzędowa korba. Jeśli jeździłeś na kołach 26" to brak drugiego rzędu napędu trochę zrekompensuje Ci rozmiar w RR kół - 29" oraz (jednak) 32 zęby korby (kompatybilne 30, 34 i 36). Jeśli ten teren o którym piszesz (40%) to jedynie las i niziny, zdecydowanie, bez 2 zdań zmieniłbym Twój cel zakupów na jakiś solidny dwurzędowy napęd. Jeśli to górki i góry to wybór jest 100/100.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jajacek napisał:

W kwestii ramy

?

odwzajemniam się tym, co mi chodzi od miesiąca po głowie.

https://rowmix.com.pl/chisel/9384-71508-chisel-frameset-2021.html#/620-rowery-l

za jedyne 4.599,00 zł.

Skrobię się w głowę (bo chodzi mi od roku ten Chisel po głowie) nad własnym montażem . Mam jeszcze z demontażu nówkę SRAM SX Eagle, więc koszt byłby ciut mniejszy.

W ubiegłym tygodniu zamówiłem swojemu bratu new speca, HT'ka w ALU. Chciał - to będzie (albo nie będzie) miał, bo dostawa przewidziana na .... czerwiec  2022 najwcześniej i ... cena 10 k. !!! (z zastrzeżeniem, że może nie być mniejsza ?

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/199641?color=319940-199641&searchText=91722-5204

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...