Skocz do zawartości

Gripy rowerowe,jakie wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Raczej nie ma, a raczej nie ma nieinwazyjnej. Siły działające na chwyty są tak duże, że prędzej czy pózniej się obluzowują, jeżeli nie są na co najmniej jedną bardzo dobrą śrubę/dwie śruby.

Sam potraktowałem chwyty w rowerze dziewczyny po chamsku- nałożyłem Poxipol. Działa skutecznie juz trzeci rok, no ale niszczysz tym samym trochę kierownicę i będzie kombinowanie w razie zdejmowania :p.

Może ktoś podrzuci mniej inwazyjną metodę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Odświeżam.

Mam te gripy

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/chwyty-owijki-kierownicy/chwyty/p,chwyty-z-rogami-vlg-1185ad3-skrecane-czarno-szare-velo,450858.html

ogólnie to fajne, ale miały byc do roweru córki, a ona ma manetki "kręcone" revoshift. Tak jak się obawiałem to te są za długie. Trzeba klamki i manetki znacznie przesunąc, poza tym nieergonomiczne jest podejście do klamek hamulca, wrecz ze skosu, szczególnie dla małych damskich dłoni.

 

Ma ktoś jakies doswiadczenia z ergonomicznymi chwytami z pewnym mocowaniem (na wkręt jak te zalinkowane) ale krótkimi pod revo/gripshifty?

Znalazłem na razie tylko to - troche drogo, to jest chyba nawet cena za szt.

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/chwyty-owijki-kierownicy/chwyty/p,chwyty-gp1-l-gripshift-ergon,458166.html

 

S

Odnośnik do komentarza

Na obrazkach też pokazują po jednej skarpetce czy bucie, więc bym się nie sugerowała ;) Jeszcze się nie spotkałam z gripami na sztuki, ale może będzie to ten jeden fenomen :)

 

 

Można na sztuki, gdy są niesymetryczne, np. jeden z integrowanym dzwonkiem lub przewidziany na manetkę od przełączania biegów (obrotową). Czasem można sobie uszkodzić tylko jeden z nich i nie musisz kupować kompletu. W miejskich rowerach wręcz takie dominują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...