Skocz do zawartości

koła aluminiowe do gravela za ok 2 tys. zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Które z poniższych kół do gravela byście najbardziej polecili (aluminiowe, cena ok 2000 zł)?

https://allegro.pl/oferta/kola-gravel-dt-swiss-gr531-dt-350-1835g-11299107240?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_ss&ev_adgr=rowery&ev_campaign_id=14398658358&gclid=EAIaIQobChMI8oatg7if9AIVD5ayCh1FXQHoEAYYASABEgKd7PD_BwE

Fulcrum Rapid Red 3

Mavic Allroad Disc

Może jeszcze jakieś inne propozycje? Z góry dzięki za porady.

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Z przyjemnością dołączę do pytania, bo też w tej chwili szukam kół w podobnym zakresie cen.

W moim przypadku poszukiwania są zawężone do kół:
- lekkich (oczywiście) ale bez przegięcia z wagą (na niekorzyść wytrzymałości). Czyli najlepiej obciążenie do 120-130kg.
- gdzie piasty mają opcje konwersji między QR i sztywną osią (czyli np. na bazie DT350 lub Novatec 791/792).

Jedna konkluzja, którą słyszałem i która wydaje się słuszna (do dyskusji):
lepsze składane niż firmowe ze względu na lepszy dostęp do części i tańszy serwis.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mavic nie dotykam ani raczej nikt z moich kumpli. Obręczy z powyrywanymi nyplami widziałem za wiele. Powody też tu:
https://shop.dandyhorse.cc/mavic

Fulcrum czyli koła produkowane przez Campagnolo są zawsze wysokiej jakości. Jak widzę jest to obręcz z pancernego i lekkiego alu, takiego jak mam w dwóch kompletach kół Campagnolo, Zonda i Neutron. Czyli wyśmienita. Szerokość wewnętrzna 24 mm raczej pod szerokie opony. Skoro w mtb mamy obręcze 22,5 mm i 25 mm. Wadą tych kół są niestandardowe szprychy, więc warto kupić jakąś minimalną ilość na zapas. 

Koła DTSwiss  bardzo dobre, na bardzo dobrych piastach DT 350. Szczerze mówiąc nie wiem, które bym wybrał. Jedne i drugie bardzo dobre. Zaletą kół DT jest bardzo łatwy dostęp do części. Można też kupić same obręcze. Co nie wiem czy jest możliwe w tym modelu Fulcrum. Zaletą Fulcrum lepsze obręcze.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...