Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, jajacek napisał:

Chodzą słuchy, że spieprzyli tego Judy. Nie jeździłem.

Co do używanych to nie należy szukać rowerów Trek, Specialized czy Scott, które trzymają cenę tylko raczej niemieckie marki. Cube, Focus, Ghost, Rose, Corratec, Radon, Stevens, Haibike, Rotwild, Centurion (to marka Meridy).

Tu podpowiedź:
https://www.fanpagekarma.com/ranking/German-Bikes-Manufacturers

Z używanych modeli Cube który polecasz ?

Z nowych Cube w budżecie do 4000 zł co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mb79 napisał:

Gdyby amortyzator był RockShox kupił bym ten rower na miejscu.

Wrzuć cholera na luz z tym amorem. Owszem, jest taki sobie, ale możliwe, że Tobie na jakiś czas wystarczy, poza tym kiedyś (kiedy? jak portfel pozwoli/żona zapomni o kupnie roweru) możesz wymienić na to, co Ci odpowiada. Masz taperowaną główkę sterową, jak Ci się zamarzy, to możesz zmienić nawet na najlepszy highendowy amor. Sam kilka lat jeździłem Kellysem (to nawet nie był MTB, tylko cross) na gorszym Suntourze, zastosowania podobne do Twoich, i dało radę. W razie czego masz blokadę, klikasz manetkę i jest sztywny wideł. Jeśli po pierwsze primo jest wygodnie, tam nie może być kompromisów, a po drugie primo sprzęt się podoba, to bierz! Przesiadasz się z antyka na rozsądnie skonfigurowany współczesny rower, moim zdaniem już po kilkukilometrowym pojeżdżeniu i poczuciu, jak teraz zmienia się biegi, możesz zacząć śpiewać serenady do Deore ? 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, miro napisał:

Wrzuć cholera na luz z tym amorem. Owszem, jest taki sobie, ale możliwe, że Tobie na jakiś czas wystarczy, poza tym kiedyś (kiedy? jak portfel pozwoli/żona zapomni o kupnie roweru) możesz wymienić na to, co Ci odpowiada. Masz taperowaną główkę sterową, jak Ci się zamarzy, to możesz zmienić nawet na najlepszy highendowy amor. Sam kilka lat jeździłem Kellysem (to nawet nie był MTB, tylko cross) na gorszym Suntourze, zastosowania podobne do Twoich, i dało radę. W razie czego masz blokadę, klikasz manetkę i jest sztywny wideł. Jeśli po pierwsze primo jest wygodnie, tam nie może być kompromisów, a po drugie primo sprzęt się podoba, to bierz! Przesiadasz się z antyka na rozsądnie skonfigurowany współczesny rower, moim zdaniem już po kilkukilometrowym pojeżdżeniu i poczuciu, jak teraz zmienia się biegi, możesz zacząć śpiewać serenady do Deore ? 

Pewnie masz rację co do amortyzatora. Nie jestem przekonany co do ramy 21 cali czy na dłuższych dystansach będzie odpowiednia. Denerwuje mnie sytuacja w której chce coś kupić a nie można towaru sprawdzić lub przymierzyć. Sztyce oryginalną będą musieli skrócić z 400 mm do 350 mm jeśli się zdecyduję 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mb79 napisał:

 

Mówili że rama 19 cali dla wzrostu 183 cm jest za mała bo będę uderzał kolanami przy skręcaniu w kierownice.

Kocham to w sklepowych "specjalistach" xD ręce opadają... 

Unibike ma "dziwnie" zrobione ramy, bardzo nieciekawie ustawiają się plecy(subiektywna opinia), miałem Unibike Expert 21 cali i wydawał mi się dużo większy i wyciągnięty niż 23 calowa merida i 21 calowy Cube jakie mam teraz, a mam 191 cm. Ale teraz rowery poszły trochę w tym kierunku jesli chodzi o geometrię.

Daję skrzynkę browarów, że nie będziesz niczym uderzał przy 183 cm o kierownice. Co więcej uważam, że dużo bezpieczniej iść w 19 niż 21 cali przy tym wzroście.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, jajacek napisał:

Wynika z tego że masz bardzo krótkie nogi i bardzo długi tułów. W takim wypadku dobra rama dla Ciebie to niska na wysokość i długa na długość. Takie ma Decathlon, np. XC 100. Co nie znaczy że się nie wbijesz w inną. Ale raczej Cube bym do takich proporcji nie zalecał.

Nie zastanawiałem się nigdy nad tym czy mam krótkie nogi i długi tułów ?

Z Unibike Link w rozmiarze 21 zrezygnowałem.

 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jajacek napisał:

Strasznie przestarzała ta geometria. Tak się robiło rowery w roku 2014.

@jajacek Z ciekawości, co jest przestarzałego w tej geometrii? Geometria tak szybko ewoluuje, że po 7 latach jest przeżytkiem? Tak jest co każde 7 lat, czy akurat niedawno odkryto coś znaczącego? Nie znam się na tym kompletnie, ale temat mnie zaciekawił :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, sl66 napisał:

@jajacek Z ciekawości, co jest przestarzałego w tej geometrii? Geometria tak szybko ewoluuje, że po 7 latach jest przeżytkiem? Tak jest co każde 7 lat, czy akurat niedawno odkryto coś znaczącego? Nie znam się na tym kompletnie, ale temat mnie zaciekawił ?

Przyłączam się do pytania o przestarzałą geometrię w Unibike Link.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...