Skocz do zawartości

Który wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Posiadam Krossa level 8.0 2019 po paru modyfikacjach i ogólnie jestem zadowolony.Pora jednak na więcej szlaków,czasami sporadydcznie może jakieś zawody MTB i pewnie najbardziej nieodparta chęć posiadania czegoś lepszego ? Widząc ceny rowerów a przede wszystkim to co dostajemy za wysoką cenę , zastanawia mnie sens takiej inwestycji.A może po prostu zostać przy Krossie i dopakować go ? Budżet to 10 maksymalnie 11k.Mam trzech faworytów ale chciałbym żeby rower był bazą na następne lata i został ze mna na długi czas. pierwszy to Trek wizualnie podoba mi się najbardziej niemniej ma chyba najgorsze parametry.Drugi to Scott podoba mi się ale na wstępie hamulce do zmiany podobnie jak w Treku.Ma za to najlepszą cenę a w różnicy mogę zmienić hamulce.Najlepiej wychodzi Canyon jednak wizualnie i kolorystycznie podoba mi się zdecydowanie najmniej.Wygląda dla mnie na taki mocno wycieniony MTB ale wiem,że jest najlepiej wyposażony.Interesuje mnie tylko i wyłącznie nowy sprzęt.Będę bardzo wdzięczny za poradę co robić i co wybrać.Wrzucę linki:
 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/35113/
https://www.scott.pl/produkt/1275/8706/Rower-Scale-930-Wakame-Green
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/cross-country-bikes/exceed/cf/exceed-cf-6/3127.html?dwvar_3127_pv_rahmenfarbe=BU%2FWH

I jeszcze mój kross: https://www.dobrerowery.pl/kross-level-8-0-2019

Odnośnik do komentarza

@Alex81 Czegoś nie rozumiem. Kross level 8 jest typowym rowerem do ścigania. Jak jest po paru modyfikacjach to tym bardziej możesz się na nim ścigać. Minimum do bezpiecznego ścigania XC jest coś w stylu Indiana X7, maratony mtb coś w stylu attention. Twój rower przy tych, od strony ścigania to wyższa półka. Na takim rowerze możesz spokojnie zdobywać komy na singlach i na podjazdach. Jest też świetny do nauki techniki i pierwszych kroków w zawodach. Może na pudle nie staniesz bo tam już decydują pojedyncze waty, ale spokojnie w top 5 możesz takim rowerem zajechać. 

Jak chcesz sobie kupić lepszy rower bo Cię stać, kupuj, ale od strony ścigania obecnie nie ma to żadnego wpływu. Po 3 startach w XC na krosie objedziesz spokojnie Alexa na canyonie, który wystartował 0 razy. 

Co masz na myśli więcej szlaków? Aluminiowy HT jest jednym z najbardziej uniwersalnych rowerów dających świetne parametry i czasy na singlach, można też myśleć o wyjeździe na single przygotowane pod lekkie enduro. Ja bym sprawdził co Ci leży w rowerowym świecie i decydował się na lepszy rower jak dojdziesz do granic tego - a z tego co piszesz to nie wykorzystujesz 50% możliwości swojego roweru. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Oskarr napisał:

@Alex81 Czegoś nie rozumiem. Kross level 8 jest typowym rowerem do ścigania. Jak jest po paru modyfikacjach to tym bardziej możesz się na nim ścigać. Minimum do bezpiecznego ścigania XC jest coś w stylu Indiana X7, maratony mtb coś w stylu attention. Twój rower przy tych, od strony ścigania to wyższa półka. Na takim rowerze możesz spokojnie zdobywać komy na singlach i na podjazdach. Jest też świetny do nauki techniki i pierwszych kroków w zawodach. Może na pudle nie staniesz bo tam już decydują pojedyncze waty, ale spokojnie w top 5 możesz takim rowerem zajechać. 

Jak chcesz sobie kupić lepszy rower bo Cię stać, kupuj, ale od strony ścigania obecnie nie ma to żadnego wpływu. Po 3 startach w XC na krosie objedziesz spokojnie Alexa na canyonie, który wystartował 0 razy. 

Co masz na myśli więcej szlaków? Aluminiowy HT jest jednym z najbardziej uniwersalnych rowerów dających świetne parametry i czasy na singlach, można też myśleć o wyjeździe na single przygotowane pod lekkie enduro. Ja bym sprawdził co Ci leży w rowerowym świecie i decydował się na lepszy rower jak dojdziesz do granic tego - a z tego co piszesz to nie wykorzystujesz 50% możliwości swojego roweru. 

Napiszę tak: Kross waży 13.4 kg,podejrzewam  ze przy wadze 11,5 kg i poniżej będzie znacznie lepiej a może się mylę ? Ja chętnie dalej mogę inwestować w Krossa wyjdzie mnie to być może nawet taniej,ale kołami i resztą za rozsądną kasę do jakiej wagi zejdę ? Poniżej 12 kg ? I dalej to będzie osprzętowo niżej niż np. Scott z ramą aluminiową vs karbon..Krossa bardzo lubię ale po prostu zastanawiam się czy zmieniać hamulce,koła mając tą samą ciężką ramę ? W następnym sezonie planuję zrobić pod 10k rowerem.Zwyczajnie co roku nachodzi mnie na coś nowego,pytanie czy warto,czy jedna doinwestować Krossa bardziej?

I dziękuję za konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jak to raz napisał @jajacek, kupując lepszy sprzęt inwestujesz w swoje szczęście, wygodę, zdrowie i chęć częstszego sięgania po rower, mimo, że może jest lepszy osprzętowo na twoje umiejętności/kondycje. Zapadło mi to w pamięć bo to będzie kolejny argument dla żony jak ja będę inwestował w obecny bądź zmieniał sprzęt;D choć jest w tym też sporo prawdy.

Co do czystego wyglądu o którym wspomniałeś, dla mnie np. Rowery Canyona są przepiękne i podoba mi się ten układ ramy, czysto wyglądowo z tych trzech to Canyon. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2021 o 10:09, Alex81 napisał:

bardzo wdzięczny za poradę co robić i co wybrać

Jak masz kasę to nie doinwestowywałbym (nie wiem, czy dobrze napisałem ? . Kupując jeden zapominasz o wszelkich upgreadach. Co tu wybrzydzać? Cannyon ma perfekcyjne wyposażenie. Nie ma co wymieniać. Śmiem twierdzić, że linia designu Canyonów ma coś, co pozwala rozróżnić tę markę (jak np. w przypadku Volvo, BMW- patrzysz i wiesz, że to ta marka a nie inna). Co do piękna roweru: przecież nie będziesz się wpatrywał w ramę podczas śmigania, no nie? Zobacz jasną wersję kolorystyczną. W malowaniu "Racing Team Replica"  wygląda zaj...e, "Quick silver" jeszcze lepiej.

4 godziny temu, Oskarr napisał:

Aluminiowy HT jest jednym z najbardziej uniwersalnych rowerów dających świetne parametry i czasy na singlach, można też myśleć o wyjeździe na single przygotowane pod lekkie enduro.

 Zawsze istnieje coś, co jest lepsze od tego co masz. Takie życie. Dowód ? - wczoraj dostałem maila od oficjalnego na PL dystrybutora. Model na 2022-gi. Zawsze możesz wejść ?  ("Mamy na stanie ostatnią sztukę Twostroke 01 Two L 2022 https://www.bmc-switzerland.com/eu_en/twostroke-01-two-2022.html 18890 PLN). Okazja, he, he.

Odnośnik do komentarza

Nie inwestowałbym w krossa. Jest na starych standardach. Jednak te stare standardy naprawdę spoko dają rady na wyścigach. Jak się ścigasz i dochodzisz do pierwszej 5 może być konieczne spojrzenie na karbonowy rower + wymiana kół na karbon. Na 10 minutowej pętli zbijesz 10-15 sekund na canyonie. Na Canyonie z karbonowymi kołami za kolejne 4 k zbijesz 20 sekund. Jak jeszcze nie startowałeś i nie masz doświadczenia, chłopaki z porządną nogą odstawią Cię na okrążenie na 3-4 minuty. (mowa o wyścigach XC). 

Z pośród tych 3 propozycji nie ma słabego roweru. Trek trochę odstaje ze swoim amortyzatorem - nie jest to zły amor, po prostu fox pracuje trochę lepiej. Mam u siebie wyższy model tego rockshocka i jest trochę drewniany w działaniu. Ma jakąś tam sztywność, ale jest mało chętny na uginanie się przy małych nierównościach. Fox zdecydowanie lepiej wybiera ale rock shock zdecydowanie tańszy w eksploatacji. 

Spośród tych 3 w zasadzie wybierasz tego, który Ci się bardziej podoba. 

Tania opcja na karbon to XC900 z decathlonu. Oferuje podobną jakość jak te powyższe ale za 8500 zł. 

Czy do ścigania potrzebny jest taki rower? Nie. Czy chłopak z pierwszych miejsc w amatorskich XC jadący na rowerze za 500 zł objedzie niedoświadczonego chłopaka na rowerze za 15k? Tak. 

Jak Ci się podoba i masz kasę i chcesz wydać, to kup. Ja sam miesiąc temu kupiłem XC 900 bo od 2-3 miesięcy przeglądałem zdjęcia tego roweru ? Czy mam lepsze miejsca na wyścigach? Nie XD 

Odnośnik do komentarza

Z bike acquisition disorder nie warto walczyć ? Sam kupuję właśnie hardtaila (ale takiego o kilka oczek niżej, niż Ty), podobnie jak Oskarr od dłuższego czasu oglądam zdjęcia różnych rowerów ? I kupię zapewne coś, co pozwala na więcej, niż kiedykolwiek będę mógł z siebie dać. Ale co z tego, argumentacja Jacka, dlaczego kupno dobrego sprzętu ma sens, bardzo na miejscu.

Z tych z Twojej listy wizualnie najbardziej podoba mi się Canyon, ale ja ogólnie lubię ich dizajn bez udziwnień. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...