Skocz do zawartości

Koła szosa - karbon czy aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Sarar napisał:

A pozostając w temacie kół ostatecznie które z tych dwóch brać, obydwa w cenie 3k PLN nowe i pełna gwarancja

 

1. Vinci Rapid 50 - sprawdzone piasty DT350, waga srednia

Jeśli Cię zainteresuje, proszę oto test karbon-kół na Specu i V-breakach (!).

http://wysportowani-portal-kolarski.pl/testujemy-kola-szosowe-vinci-rapid-50mm-recenzja/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Panowie dołączę się i ja. Amator, obecne koła to set od dt r585 ok 1800g alu. Koła pod szczęki, jazda po płaskim od czasu do czasu krótki wypad w góry 

Jazda amatorska, bez scigania, zacznę drugi sezon. Zastanawiam się nad nowymi kołami i nie wiem co wybrać 

Alu z wagą ok 1500g -1600 - pytanie czy różnica 300g warta jest wydawania kasy za nowy set ?

Carbon stożek 50/60 - tu boje się że koła w limicie funduszy ok.3000 mogą okazać się skucha z racji że moje umiejętności nie zapewnią na 100% że na czas omine dziurę a będąc w górach mogę przegrzać. Finalnie istnieje ryzyko że koła mogę załatwić szybciej.

Możecie ewentualnie coś polecić gdyby był sens zmiany?

 

Odnośnik do komentarza

300 gram na kołach alu jest bardzo znikomo odczuwalne. Jestem, jak kilka razy pisałem przeciwnikiem, kół full carbon pod szczęki dla amatorów. Po prostu zbyt wiele widziałem połamanych i mam kilku kolegów którzy przy okazji połamanych kół skończyli z połamanymi obojczykami, rękami i miednicami. I wcale nie w kraksach w peletonie tylko po tym jak najechali z dużą prędkością na jakąś głębszą studzienkę kanalizacyjną.

Jakby co mam na sprzedaż za 1600 zł koła alu-karbon ze stożkiem 58 mm. Jak ktoś chce nowe to polecam firmę Escape Wheels, prowadzoną przez mojego kolegę, który ściągnie z Chin obręcze alu-karbon o żądanej wysokości i złoży koła na takich piastach i szprychach jakie sobie życzymy. Koła alu-karbon zapewniają bardzo dobre hamowanie w każdych warunkach a szansa na uszkodzenie obręczy alu po najechaniu na dziurę jest znikoma. Ważą zwykle ok. 300 gramów więcej niż koła full carbon.

Ja na płaskie w jakimś momencie zamierzam sobie złożyć własnie takie koła ze stożkiem 60 przód 80-90 tył.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...