Skocz do zawartości

Polska marka LAZARO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić rower crossowy do jazdy do pracy po ścieżkach rowerowych i asfalcie. Czasami jakiś wypad do lasu ale więcej po mieście.

Szukam czegoś do 3000 zł znalazłem https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-męski-v4-2021_pid=356  Opinie są różne że rama słaba że korba nie ta co w opisie itd... 

Czy ktoś miał rower z tej firmy lub może coś konkretnego wie na temat tych rowerów lub może coś innego polecić w tej cenie do mojego wzrostu 168 waga 80 kilo. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza

Firma z gatunku "król Allegro". Razem z Vellberg, Spartakus i Kands. Ramy nędzne, osprzęt niezły. W tym konkretnym modelu atrapa amortyzatora, najcięższe i najtańsze koła, piasty, sztyca podsiodłowa, mostek i kierownica. Reszta ma ręce i nogi. W crossie więcej niż Alivio lub Deore nie potrzeba. 

Nic innego nie polecę bo jest to kategoria rowerów którą się nie interesuję.

Odnośnik do komentarza

Kto tak pisze ? ? Trek to jedna z największych marek na świecie, sprzedająca chyba na tą chwilę najwięcej rowerów(nie bez powodu), wiadomo, że częściej mogą mieć skomentowaną wpadkę, niż drobni producenci o których nikt nie pisze i nikt się za bardzo nimi nie interesuje. A rower jest najczęściej tak bardzo awaryjny jak bardzo dba, bądź nie o niego właściciel.

 

Odnośnik do komentarza

 Chyba pójdę na kompromis i kupie rower MTB znalazłem dwa interesujące mnie modele ROMET Mustang M5 i ROMET Mustang M4.

Lub taki wynalazek   NORTHTEC  VIKING DR chociaż wydaje mi się że to podobne do firmy Lazaro 

Mam zamiar go potem przerobić na rower elektryczny ?  Co myślicie o tym ?

Romet Mustang M5

Romet Mustang M4

Northtec Viking

Odnośnik do komentarza

Tutaj widzę kilka rozwiązań, jeśli naprawdę jeździsz głównie po mieście, praktycznie nie zjeżdżasz z twardych gruntów, to kup coś dużo tańszego i po prostu szanuj, starczy ci wtedy 99% procent rowerów do 2000/2500 zł, np. ten za 1900 zł. Dbać, serwisować i będzie dobrze i długo służyć, poleciłem go znajomemu na dojazdy do pracy i okazjonalne wypady, jest naprawdę bardzo zadowolony, jest tutaj niezbędne minimum do sprawnego przemieszczania się bez wariactw.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-3-9-m21-czarny-pomaranczowy-r21

 

Jeśli jednak, szukasz czegoś porządnego, co będzie nie tylko wygodne na mieście, ale i nie przestraszy się żadnej terenowej drogi, to odpuściłbym te rowery za 2900-3400 które podałeś, bo są bardzo kiepsko skonfigurowane jak za tą cenę i jedyny ich plus to to, że ładnie wyglądają na pierwszy rzut oka i skupił się np. na czymś takim

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Bardzo dobry napęd, tani w eksploatacji, dobre hamulce, sztywne osie, zachowane nowoczesne standardy ramy i co najważniejsze dla komfortu bardzo dobry amortyzator powietrzny, dużo osób kupuje ten rower i każdy sobie chwali. Ta Indiana jest kilka klas wyżej od Rometów które podałeś. Za 3500 dostajesz kompletny rower górski z dość rekreacyjną pozycją za kierownicą. Kupić, robić regularnie serwis i jeździć przez kolejne lata ?

 

Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-torpado-devon-1-0-m19-czarno-zielony

 

Nie miałem czasu rozejrzeć się na spokojnie, na szybko w twoim rozmiarze wpadł mi w oko tylko ten rower, bardzo podobnie skonfigurowany do Storm X7, na tle innych producentów też dużo bardziej opłacalny. Inne marki z tego co wiem do 4000 zł w 90% nie dadzą nawet powietrznego amorka, nie mówiąc już o dobrych hamulcach i komponentach typu koła, piasty itd. torpado pod względem jakości to praktycznie to samo co indiana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...