Skocz do zawartości

Górski do ok 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru górskiego do około 3000 zł, rower do codziennej jazdy rekreacyjnej, dojazd do pracy, jazda w lekkim terenie lub lesie.

Mój wzrost to 183 cm, waga ok 95 kg, niestety mam problemy z kręgosłupem.

Chciał bym żeby ktoś doradził mi w wyborze rozmiaru ramy, szukam polecanego sklepu w Lublinie który pomoże w doborze roweru, rozmiaru ramy i pozycji na rowerze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz problemy z kręgosłupem to właściwy będzie rower z rekreacyjną geometrią. Przy Twojej wadze lepiej brać z amortyzatorem powietrznym, bo go sobie wyregulujesz, a sprężyniaka będziesz dobijał. W cenie do 3000 ciężko będzie o amor powietrzny. W tym wypadku z nowych chyba tylko któryś z modeli Indiany wchodź w grę. Przed Covidem był znacznie większy wybór.

Odnośnik do komentarza

Dopiero od ok. 3500 zaczynają się "prawdziwe" rowery mtb czyli takie mające w pełni działający amortyzator, zwykle powietrzny, przyzwoity napęd i działające prawidłowo hamulce. Poniżej tej kwoty są badziewia z atrapą amortyzatora i atrapą hamulców. Jeszcze jak masz problem z kręgosłupem to sugeruję rower z działającym amortyzatorem. Obecnie najtańsze prawdziwe mtb to chyba Indiana Storm X7.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...