Skocz do zawartości

MTB do 5tys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!! 
Planuję zakup roweru ale wybrałem najgorszy możliwy okres..  Mam 182cm, 95kg, przekrok 82cm wychodzi rama 19,21 w zaleznosci od modelu. Na rower chce przeznaczyc ok 5tys. Jazda rekreacyjna asfalt,lasy. Przeczytalem większość tematów dotyczących polecanych rowerów. Niestety w tym momencie nie ma praktycznie żadnego roweru, ktory czesto był polecany na forum(cube attention/sl, kellys gate, merida big nine, trek x-caliber, indiana x7). 
Chcialem sie doradzic czy brać indiane x9 bo to jedyny dostepny rower rama 19 no i napęd 2x czy szukac crossow? A moze poczekac w nadzieji ze sytuacja zapewne w chinach poprawi sie i beda czesci.. 
Dodam, że jeździłem na kross level 4.0. 
Dziękuje za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza

Zależy jaki jest udział asfaltu i lasów. Jeśli przeważa asfalt to rozważyłbym crossa. Te Indiany mają rzeczywiście świetny stosunek ceny do osprzętu, ale mnie ni jak nie porywają. A jakiś element ekscytacji musi być. Ale to tylko moje zdanie, które nie ma znaczenia. Myślę, że szybko się sytuacja nie poprawi i z dostępnością jeszcze będą problemy. Tak przynajmniej mówią w sklepach rowerowych.

Odnośnik do komentarza

X9 jest spoko rowerem. X7, X8 też. Spoko rowerami są też 6.9. 

6.9 jest już przyzwoity, napęd deore, powietrzny amortyzator rock shock koła 29" na szybko zamykaczach, cena koło 3000 - 3500 zł. 
X7 jest trochę lepszy, ma lepsze koła na sztywnych osiach, w cenie koło 3800 jest to naprawdę spoko propozycja. Osobiście dopłacałbym w okolicach 500 zł za sztywne osie, więcej nie. 
X8, X9 to poziomy wyżej od X7, trochę lepsze przerzutki, trochę lepsze hamulce, ale ogólnie to nie ma gigantycznego skoku. Za X8 płaciłbym maks 4200-4300, za X9 koło 4500. 
Przy Twoim wzroście Indiany w rozmiarze 19". 
Trochę bardziej agresywna pozycja jest w Rockriderze XC 100/120. 

najtańszy przyzwoity rower:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-9-m23-czarny-brazowy-fsa

droższy rower, który może być trochę przy duży: 
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

 

dobry rower w dobrej cenie:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x8-m19

Z podesłanych brałbym X8 za 3800. To dobra cena za dobry rower. Wszystko dostępne obecnie na stronie. 

Odnośnik do komentarza

x7 21 tak jak mówisz moze byc za duzy a 19 nie ma dostepnych 

x8 trzeba zobaczyc na zywo bo ten kolor jest wielka niewiadoma ? ale podobno na zywo jest duzo lepiej 

Do mojej jazdy mysle, ze te indiany to dobry wybór, ścigać sie nie będe. W kwocie do 5tys myśle, że mozna oczekiwac od roweru troche lepszej klasy osprzętu a nie tylko napisu na ramie.. Dużo czytałem na tym forum i amor powietrzny, sztywne osie, naped 2x to must have jak dla mnie w tej cenie ? 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem X8 i kolor ma żywo bardzo ładny, nie dosiadlem bo rozmiaru nie było, myślałem o X7, ale brak ramy 19. Też chyba skusze się na X8, tylko lekkie modyfikacje żeby mieć lepszą pozycję za kierownicą.

A, jak sie mają koszty utrzymania takiego roweru, serwisu ? Może ktoś coś zbliżonego powiedzieć, jakie kwoty itp ?

Odnośnik do komentarza

+1 do tego co Oskar napisał.
Cross, rower tylko na asfalt. Jeździłem crossami jak 98% mojej jazdy było po asfalcie na co mamy dowody :)
http://jajacek.bikestats.pl/

Indiana ma stosunkowo rekreacyjną geometrię więc sądzę że przy tym wzroście być może idzie się w 21 cali wpasować. Ja przy 175 jeżdżę na 19 cali z agresywną, wyścigową geometrią.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Adam87 napisał:

Oglądałem X8 i kolor ma żywo bardzo ładny, nie dosiadlem bo rozmiaru nie było, myślałem o X7, ale brak ramy 19. Też chyba skusze się na X8, tylko lekkie modyfikacje żeby mieć lepszą pozycję za kierownicą.

A, jak sie mają koszty utrzymania takiego roweru, serwisu ? Może ktoś coś zbliżonego powiedzieć, jakie kwoty itp ?

Serwis amora powietrznego zalecany jest co ok. 200h jazdy. Koszt 100-300 zł. Zależy czy należy wymienić uszczelki i parę innych zużytych elementów do czego potrzebny jest zakup zestawu serwisowego. Robię raz w roku raz jest to 100 za goły serwis z czyszczeniem a co drugi rok wymiana i wtedy 250-300 w zależności od serwisu w którym robimy. Mój przebieg na mtb to 3000 km rocznie.

Serwis sterów - 50
Przelanie i odpowietrzenie hamulców 50-100
Serwis piast 50-100
Łożyska suportu i czyszczenie - 50
Wymiana linek i pancerzy gdzieś raz na 3 lata - 50
Klocki hamulcowe 50-100


Napęd
Zależy czy jeździmy na zajeżdżenie napędu czy oszczędzamy go. Jak zajeżdżenie to gdzieś raz na 6-10 tys (w zależności od stylu jazdy i warunków)_km wymiana kasety, łańcucha i zębatek korby. Jak oszczędzamy to przy napędzie 2x wymiana łańcucha co 1000-1200 km. Jednak kaseta powinna obsłużyć 3 łańcuchy. Kasety Shimano są rozbieralne i można wymieniać pojedyncze koronki. W Sram nie. Napęd 2x zużywa się wolniej niż 1x.

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim,

Podepnę się. Mam już dość wymyślania co kupić, im więcej czytam tym mniej wiem. 

Storm X9 czy XC 100? Ewentualnie XC 500 przy naciągnięciu budżetu - czy w tym przypadku jest coś jeszcze wartego rozważenia?

183 cm - 95 kg. Przeważnie jeżdżę sam dla cardio, lubię depnąć po asfalcie (czyli słabo jakby przełożeń brakło). Do tego regularnie wycieczki z fotelikiem na ramie (Hamax z Deca) młodzieńcem u boku (na 20'' Rockriderze) i żoną na 26''. 

Odnośnik do komentarza

Spytaj obsługę Decathlona o te rowery na czacie na stronie z produktem bo 30.08 ma być jakaś dostawa rowerów może akurat któryś z tych. Poza tym XC 100 i xc500 to geometria bardziej nastawiona na sport, nie wiem czy pod twoje wymagania to dobry wybór. Bardziej coś z Cube acid, attention, reaction z podstawowych modeli, one mają łagodna geometrię i podstawowy dobry osprzęt, dużo osób tutaj chwali sobie model Attention. Z Indiany nawet X7 byłby fajny, zależy co w 19 będziesz miał dostępne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...