Skocz do zawartości

Rower do 2k


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu myślę nad zakupem roweru. Chciałbym się zmieścić w kwocie 2000. Póki  co to będę robił raczej trasy po 10,15, może 20 km, choc nie wykluczam ze kiedys mi odwali i przejade pol polski ? chcialbym aby sprawdzil sie i na asfalcie i na polnych drogach z blotem, piachem i kamieniami. z gory dziekuje za propozycje.

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj będąc w Decathlonie w trakcie czekania na żonę.... ;D  obczailem sobie właśnie ten rower, zastanawiam się jak ten napęd wypada na tle np. Shimano. Jedyny plus, który zauważyłem a mnie zdziwiło, to dość solidnie trzymające łańcuch sprzęgło. Nie to co np. Deore ale na pewno stabilniej niż Alivio. Pomijając to to w tych pieniądzach chyba jest to jedna z dobrych opcji do zakupu w tej cenie, chociaż ja bym chyba wolał rozbierać 450 zł i kupić np. Unibike Fusion 29 na pełnym alivio i hamulcami mt400, bardzo dobra i wytrzymała konfiguracja.

Odnośnik do komentarza

Okolice 2000 to albo Rockrider st 540 albo Indiana 3.7. Minus jest taki, że oba mają 27,5", więc jak masz 180+ to byś się trochę lepiej czuł na 29, ale naprawdę nie jeździ się źle. 
Moja dziewczyna jeździ na ST 530, przez 500 km był tam microshift 1x9, podejrzewam, że ten 1x10 będzie działał równie dobrze. Ja byłem zadowolony ze zmiany biegów, dobrze to hamowało na tych tektro 270, seryjne koła mogą z powodzeniem zastępować kowadło u kowala, ale ogólnie godny polecenia. ST 540 miał zewnętrzne łożyska supportu, ST 540 v2 ma support na kwadrat (niestety). 
Indiana 3.7 jest dobrze wycenionym rowerem ale zamiast korby 1x10 w RR ma 3x8, połączenie tourneya z przodu i Acery z tyłu. 
Oba te rowery mają sprężynowego suntoura z blokadą skoku, blokada jest niestety tylko na goleni, nie ma manetki na kierownicy (nie wiem, czy decathlon tego później nie zmienił, stary 540 miał manetkę, nowy, według opisu nie miał, Indiane widziałem osobiście w zeszłym tygodniu i nie miała). 

Napęd indiany bardziej na asfalt, napęd rockridera dla osób, którym nie chce się zmieniać biegów z przodu. Rockrider lepsza gwarancja. 

Taka dygresja: 
Jechałem ze znajomymi rekreacyjnie na rowerach, moja na Rockriderze st 530, jej koleżanka na indianie 3.7. Dziewczyna na indianie ma napęd 3x8, jako bardziej uniwersalny. Przez 30 km ani razu nie zmieniła przedniej przerzutki i cały czas jechała na największej zębatce z przodu a z tyłu jeździła od 1 do 8 biegu. Dla takich osób zdecydowanie lepszy jest napęd 1x. 

Odnośnik do komentarza

Indiany wgl mają zamieszanie cenowe troche ? ostatnio pomagałem szukać koledze roweru do 2k i nastawiałem się właśnie na indiane z jakąś acerą, ewemtualnie unibike, a zobacz co wpadło mi w oczy - 

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-3-9-29-cal-meski-10959687039

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-3-9-m19-czarny-pomaranczowy-r21

oferta media expert, acera przód, deorka tył, hydrauliczne mt200 reszta osprzętu nie ważna przy tej cenie, sukcesywnie do wymiany jak już się ujeździ. Myślę, że ta propozycja nie ma konkurencji w tej cenie, 1899 zł. Co jest właśnie dziwne, bo niektóe droższe indiany są gorzej wyposażone. Jak na obecne standardy bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza

Sporo, ale właśnie z drugiej strony próżno chyba szukać czegoś lżejszego dużo w tej kwocie.  Chociaż ten mostek grubości główki ramy sam chyba waży z pół kilograma ;D Dla kumpla mojego to nie ma znaczenia i myślę, że właśnie dlatego nie należy się przejmować tą wagą, bo docelowy odbiorca roweru do 2k nawet nie wie do końca czy to dużo czy mało. Za to warto spojrzeć na inne aspekty jak osprzęt, który naprawdę fajnie tutaj działa. Spodziewałem się czegoś trochę gorszego jakościowo a rower miło mnie zaskoczył. JAk na pierwszy rower i początki jazdy po trasach leśnych jest super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...