Skocz do zawartości

Rower Mtb~4000 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu roweru indiana storm x8 ( https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x8-m19), cena na obecna chwile wynosi 4 tys.

Znajdę cos konkurencyjnego jeśli chodzi o osprzęt w tej cenie ? Rower głownie ma służyć do jazdy po lasach, ale czasem jakaś podróż dłuższa asfaltem się trafi.

Mam też wątpliwości czy rama m19 będzie dobra przy wzroście 173 i przekrok 83, niestety obecnie nie ma możliwości zrobić przymiarki w sklepach stacjonarnych ze względu na brak dostępności tych rowerów.

Jeśli ktoś przy podobnych gabarytach mógłby się wypowiedzieć bede bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o osprzęt to w tej cenie konkurencyjny jest chyba tylko Rockrider XC 100 z Decathlonu. Jeśli nie boisz się napędu 1x to brałbym RR ze względu na niższą wagę, lepsze koła i lepszą gwarancję. Zakupy roweru w Media Expert to jednak pewne ryzyko. Trzeba tylko mieć świadomość, że RR ma geometrię zdecydowanie sportową.

 

Odnośnik do komentarza

Może być ciut przy duża. Ja mam 5 cm więcej i rama 19 w indianie mojego brata jest dla mnie tak na styk, wolałbym już o rozmiar mniejszą. Sam rower jednak bardzo dobry, choć ostatnio tracę przekonanie do shimano. Jeszcze pół roku temu wybierałbym Deore 1x12 zamiast SX 1x12, obecnie zdecydowanie wybrałbym SX 1x12. 
Koła w Indianie nie są złe. RR wygrywa trochę szerokością, ale ciężko mówić tu o jakiejś przepaści w jakości, dla mnie niewyczuwalna różnica. 

Rozmiar ramy może być ok, jeśli nie planujesz zbyt hardkorowo jeździć na tym rowerze - wtedy wysoko prowadzona górna rurka nie będzie większym problemem. Zawsze pozostaje zamówienie przez neta, przymierzenie się w domu i zwrot, jeśli nie pasuje. Ewentualnie zamówienie do sklepu. 

Odnośnik do komentarza

Ponieważ inne rozmiary niż 19 są niedostępne, można zaryzykować. Ale koniecznie zmienić mostek na jak najkrótszy. Jeżdżę na 2 rowerach mtb z agresywną geometrią sportową. Mam 175 wzrostu. Oba L, 19 cali, jeden ma mostek 75 mm a drugi 60 mm. I jeździ mi się na nich zdecydowanie lepiej niż M 17,5. A jeden z nich jest identyczny z M 17,5 cala, który poprzednio miałem. Specialized Chisel Expert 2018

@Oskarr
Mój mechanik pożyczył ode mnie Chisela na GXie 1x11. Jeździł już prawie na wszystkim. Mówi że był to najbardziej udany wypust GX. Jego zdaniem SX to dramat, NX to nędza a nowy GX 1x12 zmienia biegi gorzej niż GX 1x11 plus prędzej czy później zaczyna się rozsypywać. Wszystko po jakimś czasie dostaje luzów i nie jest to produkt dobry jakościowo w długim dystansie. On preferuje zmianę biegów Srama ponad Shimano ale twierdzi że jakościowo Shimano w dystansie jest zdecydowanie lepsze. 

 

Odnośnik do komentarza

Ten model ma amortyzator sprężynowo-olejowy. Nie można go dopasować do wagi tak jak powietrzny i nie ma takich nastawów jak powietrzny. Dopasowuje się go poprzez wymianę stalowej sprężyny w zakresie do ok. 10 kg. Nie pracuje tak jak amor powietrzny ale za to jest niesamowicie tani w serwisie. Działa do ok. 95 kg. Powyżej tej wagi się nie nadaje. Zapada się.

Więc jeśli ma to być rower do rekreacji i koszty utrzymania mają spore znaczenie, to jest to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2021 o 08:46, jajacek napisał:

Ponieważ inne rozmiary niż 19 są niedostępne, można zaryzykować. Ale koniecznie zmienić mostek na jak najkrótszy. Jeżdżę na 2 rowerach mtb z agresywną geometrią sportową. Mam 175 wzrostu. Oba L, 19 cali, jeden ma mostek 75 mm a drugi 60 mm. I jeździ mi się na nich zdecydowanie lepiej niż M 17,5. A jeden z nich jest identyczny z M 17,5 cala, który poprzednio miałem. Specialized Chisel Expert 2018

@Oskarr
Mój mechanik pożyczył ode mnie Chisela na GXie 1x11. Jeździł już prawie na wszystkim. Mówi że był to najbardziej udany wypust GX. Jego zdaniem SX to dramat, NX to nędza a nowy GX 1x12 zmienia biegi gorzej niż GX 1x11 plus prędzej czy później zaczyna się rozsypywać. Wszystko po jakimś czasie dostaje luzów i nie jest to produkt dobry jakościowo w długim dystansie. On preferuje zmianę biegów Srama ponad Shimano ale twierdzi że jakościowo Shimano w dystansie jest zdecydowanie lepsze. 

 

Odnośnie wymiany mostka, jakiś konkretny model możesz polecić?

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnego znaczenia. Byle aluminiowy. Chyba nie widziałem mostka alu, który się złamał. Sztyce podsiodłowe owszem. Osobiście stosuję wszędzie gdzie mogę mostki Specialzied Multi Clip. Ponieważ mają tuleje umożliwiające zmianę kąta wysokości. Kupuję zawsze używane na OLX. Chodzą po 100-150 zł. Ale za 50 dostanie się przeciętny mostek.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Panowie, orientujecie się (ale tak praktycznie, tabele rozmiarów sobie przejrzałem) w rozmiarówce Chisela, chodzi mi o te 'nowe' ramy? Rozglądam się za hardtailem, Chisel kusi, ale dostepne są właściwie tylko XL-ki, nie wiem, czy nie będzie za duży na wzrost 186 cm i nogawkę 87-88 cm. Z góry dzięki za poradę.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę. Przy 175 wzrostu ujeżdżam obecnie Chisela Expert 2018 L 19 cali. Przeszedłem z M bo mając 175 wzrostu i 84,5 przekroku, miałem ponad normę wysuniętą sztycę i mostek 100 mm. Teraz wyłazi mi z ramy jakieś 23 cm sztycy, czyli 12 jest w środku. Mostek mam 75 czyli lepszą zwrotność.

Nowy Chisel w XL ma stack 633, reach 480
Stary w XL miał stack 633, reach 462
Mój L miał stack 619, Reach 441

Więc go wydłużyli i skrócili mostek do 70 mm. W najgorszym wypadku dasz mostek 60 i będzie gitara. Mój młody co jeździ czasem na moim Chiselu narzeka że ciut za krótki mostek jest u mnie. Ma 182 wzrostu i 91 przekrok. Masz proporcje w których masz dłuższy tułów a krótsze nogi, więc dłuższa rama wydaje się być lepsza dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...