Skocz do zawartości

[10000zl] szosówka


Rekomendowane odpowiedzi

Część, szukam szosówki do 10k o sportowym zacięciu, preferuje raczej krótkie i szybkie przejażdżki po 30-50km, w okolicy mam sporo podjazdów po których będę śmigał, mam na oku Giant tcr advance 2 disc jednak ma on poza grupowa korbę i dziadowskie koła a płacąc tyle chciałbym mieć spokój na jakiś czas przynajmniej :/ oraz Van rysel cf 105 na pełnej 105 i z lepszymi kołami. Dorwę w tej cenie coś lepszego? Ewentualnie czy warto poczekać na jakieś nowe roczniki?

Odnośnik do komentarza

Ciężki temat. Obecnie za 10k to wbrew pozorom szału nie ma. Dopóki się tarczówki nie pojawiły i ceny pocovidowe to wybór był przeogromny. Pytanie czy muszą być tarczówki? A ile masz wzrostu? Pytam, bo za chwilę będziemy mieć na sprzedaż naszego Specialized Tarmac SL4 na Campagnolo Chorus, rozmiar 56 ale pod hamulce obręczowe, bo mój syn zmienia rower.

Z nowych to za ok. 10k pod tarczę to chyba tylko 105 lub Tiagra na przeciętnych ramach.

Ten Fondriest to chińczyk na 105 i w miarę przyzwoitych kołach alu ale z czarnymi obręczami. Być może całkiem niezły. Korba semi-compact, standardowa Shimano 105, wymieniamy mały blat na 34 i będzie ok.

Van Rysel z Deca totalna przecietność jeśli chodzi o ramę. Podobny rower do tego Fondriesta. 105 z hamulcami tarczowymi hydraulicznymi. Korba Shimano 105 wiec też da radę zrobić 52/34. Tanie ale dobre koła. Bardzo dobra obsługa gwarancyjna.

Giant to wyższa półka ram. Mnóstwo ludzi jeździ na TCR. Sprawdzona rama. Korba pozagrupowa ale to nie jest jakimś problemem. Wolę lepszą ramę i gorszą korbę. Nie wiem tylko czy jej pająk pozwala ją przerobić na 34. Koła bida z nędzą. Miałem z nimi do czynienia. Pozbyć się jak najszybciej. Co chwile lecą szprychy.

Ogólnie sprzętu nie ma  i nie będzie. Zadzwoń do mojego znajomego, Darka Cejnera, co prowadzi sklep Stajnia Rowerowa w podwarszawskim Latchorzewie. Jak ostatnio byłem miał bardzo ciekawe Focusy w dobrej cenie, Cervelo, Orbeę i parę innych marek. U niego na stronie może nie być tego co ma. Najlepiej dzwonić.




 

Odnośnik do komentarza

56 to odpowiedni rozmiar. Moj syn ma 182 ktory na nim jezdzil. Jest to rama pochidzaca z Tarmac Comp UDi2, bodajze 2017. Rama z polskiej dystrybucji z gwarancja. Przekladamy osprzet z niej na inna rame a do niej zalozymy moje Campagnolo Chorus, ktore ma przebieg 5000 km. Czyli osprzet klasy pomiedzy Ultegra a DuraAce. Korba do ustalenia. W tej ramie jest Praxis Works Zayante 52x34. Kola tez do ustalenia. Moj syn sie sciga, wiec mamy troche kol i rowerow.

Rower jest na jego zdjeciu profilowym jak wpiszesz do FB "Marek Kapela Sportowiec"

Odnośnik do komentarza

To zalezy od roznych czynnikow. Przede wszystkim od tego czy rama byla peknieta i naprawiana. Ta nie byla. Natomiast mamy bardziej wycieniowana rame Speca, ktora nam niestety pekla w kraksie, bedzie naprawiana i straci przez to gwarancje. Dwa to przebieg. A jezdzil na nim nastolatek od 14-tego do 16-tego roku zycia, wazacy troche ponad 60 kg, ktory jezdzi na miekkim przelozeniu 46x14, bo takie sa ograniczenia PZKol  i robil 5-7 tysiecy km rocznie. Ja w dobrym sezonie na swoim dochodzilem do 10k rocznie. Wiec nie nazealbym tego intensywna eksploatacja. Od roku jest to jego zapasowy rower, uzywany sporadycznie, jak wstawi swoj glowny do serwisu.

 

Pytanie wiec brzmi czy lepiej kupic nowy rower na kiepskiej ramie czy uzywany na bardzo dobrej. Kazdy sobie musi sam odpowiedziec. To akurat jest jedyny rower, ktory kupilismy ze sklepu jako nowy. Na ramach o tej geometrii i tego producenta wygrywano Mistrzostwo Swiata i Tour de France. Wszystkie nasze pozostale rowery byly kupione jako uzywane. I nadal zmierzamy takie kupowac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...