Skocz do zawartości

Porównania trzech modeli roweru MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam możliwość kupna roweru. Ale nie wiem który wybrać. Pod względem jakości i użytych podzespołów.

Oto propozycje 

Romet mustang m8 2021 Cena: 4100

Trek X-Caliber 8 2021 Cena: 5400

Unibike evo 29 2021 Cena: 4300

Co byście wybrali i dlaczego? 

Chyba  że macie coś innego do zaproponowania w okolicy pięciu tysięcy złotych. 

Liczę na pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
  • Adamek41199 zmienił(a) tytuł na Porównania trzech modeli roweru MTB

Pod względem jakości?
Rockrider XC 100
Rockrider XC 120
Kellys Gate 30/50
Indiana Storm X7, X8, X9, X10

Ciut drożej Rockrider XC 500 i Accent Peak TA GX. Merida Big Nine 500 Lite i Limited dobra rama, hamulce dno, do wymiany.

A czemu? Rower ze sztywną osią jest lepszy. Przyzwoite tanie amortyzatory to RockShox i Manitou. Suntour XCR nie należy do tego grupy, Raidon to level absolutnego minimum. Najtańsze dobre hamulce mtb to Shimano MT500 lub Sram Level TL. Najtańsze do czegoś się nadające to MT400 lub Level T. Najtańszy przyzwoity napęd to Shimano Deore lub Sram NX, dobry to Shimano XT lub Sram GX.
 

Odnośnik do komentarza

XC100 jest na shimano'sach które są mniej problematyczne od NX, choć i NX nie jest zły. Dodatkowo wyglądem xc100 bije xc120 na głowę. Wgl mam wrażenie, że decathlon tutaj się popisał stylistyką, kiedyś ich rowery były takie nijakie, teraz widać, że włożyli w to trochę pracy. Miałem okazję pooglądać dokładnie i wypróbować Indiane i Rockridera, na rowery na początek w rozsądnej kasie rozwalają konkurencję.

 

Unibike evo o którym pisałeś to chyba najmniej opłacalny rower ze stajni tego producenta, nie mówiąc już o wielu niedoróbkach i błędach konstrukcyjnych w ich rowerach, na czele z ramami nie mieszczącymi opon szerszych niż 2.1...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o te Rockridery z serii XC to trzeba pamiętać, że to są rowery zdecydowanie bardziej do sportu niż do rekreacji. Mają agresywną geometrię. Ja miałem okazję trochę pojeździć na XC 100 i jeździło mi się po prostu źle mimo, że osprzętowo jest to rzeczywiście dobry rower. Natomiast na Treku xCaliber 7 jechało mi się świetnie, choć technicznie ustępuje temu XC. Nie patrzyłbym tylko na stosunek ceny do osprzętu. Czasem ważniejsze jest to, żeby na danym rowerze się po prostu dobrze czuć. 

Odnośnik do komentarza

Dobór sprzętu do swoich potrzeb jest kluczowy. Natomiast trzeba pamiętać że regulacja kokpitu następuje za pomocą długości i kąta mostka i gięciu i szerokości kierownicy. Po operacji w zeszłym roku nie było mowy żebym mógł jeździć w takiej pozycji jak przed nią. Przed, miałem mostek 100 mm równolegle do ziemi i ok. 6 cm różnicy między wysokością siodełka i kierownicy. Po, musiałem założyć mostek 75 mm, skierowany maksymalnie do góry a różnica między siodełkiem i kierownicą wynosiła zero. Po miesiącu leżenia w szpitalu, siadła mi muskulatura góry przez co miałem problemy z kręgosłupem piersiowym i musiałem się oszczędzać żeby nie dostać przepukliny lędźwiowej i brzusznej. Po roku rehabilitacji i powrotu do regularnej jazdy wracam do poprzedniej pozycji. Więc nie jest to tak że nie da się dopasować  roweru o agresywnej geometrii. A mam rower o geometrii wyścigowej.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem rockrider xc 120 

Przejechałem się jakoś niecałe 2h I na razie żadnych dolegliwości nie czuję. A ogólnie rower wygląda świetnie. 

Rower waży 13kg tak jak w sklepie dają, rama Xl

Chociaż co już zauważyłem że napęd na prostych trochę wolny, zastanawiam się czy nie zmienić przedniej zębatki.

Dzięki za porady, bo tak to bym pewnie Kupił treka x-caliber 8

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Adamek41199 napisał:

Kupiłem rockrider xc 120 

Przejechałem się jakoś niecałe 2h I na razie żadnych dolegliwości nie czuję. A ogólnie rower wygląda świetnie. 

Rower waży 13kg tak jak w sklepie dają, rama Xl

Chociaż co już zauważyłem że napęd na prostych trochę wolny, zastanawiam się czy nie zmienić przedniej zębatki.

Dzięki za porady, bo tak to bym pewnie Kupił treka x-caliber 8

mierzyłem się w sklepie z rozmiarem L i wydawał mi się ok. A mam 190cm wzrostu. Czy decathlon nie pokręcił coś z rozmiarówką? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2021 o 20:00, jajacek napisał:

Pod względem jakości?
Rockrider XC 100
Rockrider XC 120
Kellys Gate 30/50
Indiana Storm X7, X8, X9, X10

Ciut drożej Rockrider XC 500 i Accent Peak TA GX. Merida Big Nine 500 Lite i Limited dobra rama, hamulce dno, do wymiany.

A czemu? Rower ze sztywną osią jest lepszy. Przyzwoite tanie amortyzatory to RockShox i Manitou. Suntour XCR nie należy do tego grupy, Raidon to level absolutnego minimum. Najtańsze dobre hamulce mtb to Shimano MT500 lub Sram Level TL. Najtańsze do czegoś się nadające to MT400 lub Level T. Najtańszy przyzwoity napęd to Shimano Deore lub Sram NX, dobry to Shimano XT lub Sram GX.
 

dlaczego XC100 dajesz wyżej niż XC120? bo napęd shimano deore? wygląd? XC120 ma recona....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...