Skocz do zawartości

Deore xt shadow


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie jako nowy forumowicz chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać! ?

Drodzy koledzy/koleżanki mam pewien problem a raczej kilka pytań. Zakupiłem przerzutkę w wersji shadow jak wiadomo jest ona pozbawiona jednej sprężyny i tu pojawia się pierwsze pytanie : Czy brak tej sprężyny reguluje naciągnięciem linki? Na te chwile przerzutka opiera się o ramę roweru. Drugie pytanie: czy długość linki oraz pancerzyka przy samej przerzutce zmienia się?  https://files.fm/u/qjqpeqpfb W linku fotki. Z góry dziękuje za pomocne rady :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, też jestem tu nowy.

Wejdź sobie na stronę shimano.com,zobaczysz stronę wyszukiwania jak na zdjęciu

Screenshot_20210726-173336.png

Odnośnik do komentarza

Potem wpisz swój model przerzutki,to jest chyba XT  RD M781 z tego co pamiętam,wyszuka ci wszelkie dostępne instrukcję i rysunki do tego modelu, interesuje cię najbardziej instrukcja którą zaznaczyłem czerwonym krzyżykiem,druga od góry,jest to instrukcja do wszystkich przerzutek Shadow

Screenshot_20210726-173436~2.png

Odnośnik do komentarza

Generalnie, najpierw musisz wyregulować wychylenie przerzutki do środka piasty czyli górne kółko przerzutki ma być równo z największą zębatką na kasecie a potem w drugą stronę na zewnątrz piasty czyli ustawiasz równo z najmniejszą zębatką kasety,naginasz przerzutkę ręką i patrzysz dokąd dochodzi,jak jest przed największą/najmniejszą zębatką to regulujesz śrubami,tymi małymi dwoma,nie pamiętam która śrubka w którą stronę, przekręcisz to sam zobaczysz, dopiero jak masz wyregulowany wychył przerzutki na obydwie strony to podpinasz linkę.

Odnośnik do komentarza

Ale na twoich zdjęciach coś mi nie pasuje z twoim adapterem przerzutki czyli ten łącznik między hakiem przerzutki a przerzutką,on powinien zablokować ci przerzutkę w odpowiedim miejscu, śruba do regulacji odległości górnego kółka przerzutki ( ta trzecia co jest osobno) powinna zapierać się o wypustkę w tym adapterze i blokować przerzutkę w odpowiedim ustawieniu.

Możesz zrobić zdjęcie takie jak to

16273148233861040378103992492165.jpg

Odnośnik do komentarza

Powninno być tak jak na tym zdjęciu, śruba odległości kółka przerzutki od kasety powinna zapierać się o wypustkę w adapterze przerzutki,u ciebie jest jakiś dziwny ten adapter i on może stanowić problem, sprawdź czy masz dobrze przykręcona przerzutkę, najlepiej jakbyś odkręcił przerzutkę i zrobił zdjęcie samego adaptera to bym powiedział coś więcej

20210726_180137~2.jpg

Odnośnik do komentarza

Założę się że miałeś źle przykręcony adapter do haka i nie zapierał się o hak,jak ogarnięte to temat zamykamy żebym się niepotrzebnie nie produkował ,?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...