Skocz do zawartości

Kross Raven Desert - mam już 10 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich :) Mam na imię Marcin i chciałbym przedstawić Wam mój rowerek. Jest to 10-letni cross marki Kross. Obecnie dojeżdżam nim do pracy i sporadycznie robię wypady do lasu.

Rower ma już swoje lata i choć więcej przestał w komórce niż jeździł, to pewne rzeczy dają znać o sobie odbierając przyjemność z jazdy. Wiele z tych usterek chciałbym usunąć samemu i skorzystać także z waszej pomocy. Kiedy go kupowałem, wydawał mi się cudny. Teraz już wiem, że wiele zamontowanych w nim elementów nie jest najlepszego sortu :( Szczerze mówiąc, to do tej pory nie miałem większego pojęcia o rowerowych zagadnieniach technicznych, dużo ostatnio dowiedziałem się  z tego bloga :)

Dane techniczne: http://www.bikekatalog.pl/2006/?ppg=show&baza=rowery&pid=2468

 

 

13170095_1029201073814174_972272300_o.jp

Odnośnik do komentarza

Myślę, że trafiłeś we właściwe miejsce. Znajdziesz tu osoby, które pomogą Ci, jeśli zadasz właściwe pytania. A co do wieku roweru to się nie przejmuj. Sam kilka dni temu wrzuciłem tu temat ze swoim rowerem, którego rama ma 20 lat. Na dobrą sprawę wystarczy dbać o sprzęt, regulować to i owo, i w porę wymieniać komponenty, które się zużyły. Co masz teraz w planach, jeśli chodzi o modernizację/serwis roweru?

Odnośnik do komentarza

Cześć, w pierwszej kolejności czeka mnie teraz centrowanie kół. Najbardziej odczuwalne jest bicie przedniego koła podczas hamowania. Klocki obcierają w miejscu łączenia obręczy. Nie widzę żadnych wgnieceń na obręczy, ale zdecydowanie klocki właśnie w tamtym miejscu obcierają. Druga sprawa to trzaski z przodu roweru. Podejrzewam amortyzator, choć przez pewien czas myślałem, że też to może być wina suportu. Trzeszczenie objawia się podczas mocniejszego pedałowania, bardziej mocnego depnięcia w pedały, czyli podczas jak pedałujemy siłowo i następuje tak zwane pompowanie amortyzatora. Podczas normalnego kręcenia nie trzeszczy, nie wyczuwam też luzów na suporcie. Nie wiem czy rozebranie i nasmarowanie uginacza by pomogło, czy trzeba będzie kupić nowy. Nigdy tego nie robiłem, ale chyba spróbuję, bo to trzeszczenie strasznie uprzykrza jazdę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...