Skocz do zawartości

Dobór sztycy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zakupiłem X8 ale nie jestem w stanie odpowiednio ustawić siodełka. Jarzemka siodełka są dość krótkie a offset w sztycy mały.

Dlatego postanowilem kupić sztyce z większym offsetem ale gdy zacząłem szukać ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem że jest chyba z 5 (a może i więcej) standardów srednicy.

Czy jest mi w stanie ktoś podpowiedzieć z czego to wynika i czym grozi zakup ciut innej średnicy?

Jeżeli błądzę  to też dajcie znac.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Mam 180cm i kupiłem 19cali.

Mój problem polega na tym że mam krótki tułów i ręce oraz długie nogi.

Dlatego aby mieć poprawną pozycję siodła względem suportu potrzebuje je cofnąć.  Niestety to co oferuje siodło i offset obecnej sztycy to za mało dlatego rozglądam się za sztyca z większym offsetem.

Zmierzylem suwmiarka swoją średnicę i wynosi ona 31,6mm ale u żony wynosi 30,5mm.

Do tego tak jak pisałem widziałem chyba z 5 różnych średnic. 

Odnośnik do komentarza

Nie łatwiej i nie lepiej będzie zastosować krótki mostek? Nie wiem jak w X8 ale w X7 mój brat w wersji 19" przy 182 cm nic nie musiał cofać + ten rower ma absurdalnie długi mostek (100-110mm). Może spróbuj z mostkiem 70-80 mm bez ruszania offsetu siodełka? Nie wyobrażam sobie, o ile dłuższe nogi musiałbyś mieć, aby do poprawnego ustawienia pozycji musiałbyś zmieniać offset w tym rowerze. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...