Skocz do zawartości

Pierwsza szosa dla 50-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. mam już 50 latek. Do tej pory od 2019 r. jeżdżę na gravelu Romet Boreas 2 na oponach 28 mm. W związku z tym że w okolicy dość mało szutrów i tego podobnych tras 90% jazdy to asfalt. Trasy robię ok 50 km. Raz w miesiącu 100-120 km. Średnia prędkość na 100 km to ok 27-29 km/h. Lubię samotne jazdy w miarę szybkie (jak na mnie) I tak się zastanawiam nad zmianą na szosę. Pytanie czy warto w moim wieku ? Boreas w sumie mi bardzo odpowiada, ale może ciut szybciej na szosie, rower byłby lżejszy. Pomijając dostępność zastanawiałem się nad drugim gravelem od Rometa tj. Aspre 2 (rower właśnie bardziej pod asfalt), ale po głowie chodzi mi szosa. Mój wzrost 182 cm waga 80 kg i trend schodzący :-). Budżet ok. 5000 zł. Jest sens takiej zmiany? Ewentualnie jaka szosa w tym budżecie ? Bardziej pod wygodny rower niż wyścigowy oczywiście. 

Odnośnik do komentarza

Masz idealny timing. Oczywiście że warto. Jak też mam 5 z przodu. Kolega mi dziś podesłał że sprzedaje swoją szosę, z grubsza taką samą jak ja mam, Specialized Roubaix SL4, rozmiar 56 czyli idealnie pod Ciebie, w pieknym malowaniu. Kupił innego Speca, bardziej do ścigania. Jest z Krakowa, więc miałbys z dobrej ręki.

https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-roubaix-sl4-rower-szosowy-56-karbon-CID767-IDKiyXg.html/?fbclid=IwAR0B4lLI5mcs5gi_MeoUjvmdnx5u8G2Xwa_S0Txt5iEMPypNjEgGXgRFI8k#6ace69b334

Jest to jedna z najlepszych szos endurance jakie kiedykowiek wyprodukowano. Jak mam SL3, starszy model. Maksymalna szerokość opon w SL4 28-30 mm. Jeździ się super. I komfortowo i szybko. 

Ja mam jeszcze przełaja przerobionego na gravel. Dziś akurat eksplorowałem nim jakieś płyty betonowe, szutry, itd na Kaszubach. Ale w porównaniu do Robaix jest to czołg.
 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Arti napisał:

Pytanie czy warto w moim wieku ?

11 godzin temu, Arti napisał:

mam już 50 latek;

Przepraszam za wtręt: wiek nie ma nic do podjęcia decyzji przesiadki na szybszy sprzęt.

Niestety, ? jak też mam, ale 2 piątki z przodu i z moimi schorzeniami kardio i orto regularne "obcowanie" z trailowym ścieżkowcem ( w okolicy Kr-wa jest się gdzie wyżyć) preferuję od lat jednak górski. Od zeszłej zimy również zastanawiam się nad dokupieniem szosówki. Od 7 lat mega imponuje mi co roku  obserwowany obrazek, podczas wypoczynku z rodziną na VIS, kiedy świtem, ci sami goście - 5  siwiuteńkich "świętych mikołajów" (Czesi)  na swych specialach robią pętlę wokół cudnej trasy na wyspie. W ub. roku miałem odwagę zagadać ich na promie o wiek, i kondycję. Powiedzieli, że dokąd budzisz się i myślisz o rowerze to rower szuka ciebie a nie ty jego. Tak ich widuję rok w rok.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wracam do tematu.

Zainteresował mnie rower Cube Attain SL. Jakieś minusy ? Na razie niedostępny, tylko nie wiem czy już  niedostępny czy jeszcze niedostępny.  ?

https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/road/road-race/attain/cube-attain-sl-greynblack/

Biorę pod uwagę też Giant Contended AR1, ten można kupić od ręki.

https://www.dobrerowery.pl/giant-contend-ar-1-2021

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...