Skocz do zawartości

Co to za piasta?


Roki

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na stronę Shimano po modelu kasety jest to Altus ale w grupie Alivio M4000. Trzymając się tego może to być piasta Alivio FH-M4050 którą mam w swoim rowerze z 2017r i kasetą 10 rzędową. Patrząc na zdjęcia twoje i na stronie Shimano oraz gdy popatrzę na swoją piastę to bębenek jest inny (ma inne nacięcia) i miski pod łożyska mają inne przetłoczenia więc to raczej nie to. Jeżeli kiedykolwiek był na niej napis modelu to popatrz na przednią piastę jeżeli jest symbol modelu to zmień HB na FH. Nie wiem na ile istotny jest ten schemat ale ten z Alivio powinien być bardzo podobny. W instrukcji do mojej piasty nie ma symbolu mojej piasty tylko kilka innych oraz tylko dwa schematy. Polska Strona Shimano wprowadza w błąd bo na angielskiej wersji jest to (kaseta) czysty Altus M2000 jednak piasta nadal wygląda inaczej.

Inna możliwość to odnalezienie specyfikacji roweru z danego rocznika. Często jest podany model piasty. To może być Shimano tylko jakie ale nie musi.

Odnośnik do komentarza

Poszukałem że jest to piasta Concept ale modelu czegokolwiek nie mogę poszukać, chodzi mi o to że z powodu zacinania się piasty rozłożyłem ją na części pierwsze, po czym złożyłem lecz po złożeniu przez kilka obrotów jest dobrze, po czym znowu się blokuje jakby było za mało/ dużo kulek w łożysku, chciałem zobaczyć w schemacie ile powinno być prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie tyle samo po każdej stronie. Kulki powinny mieć pomiędzy sobą przynajmniej mały luz. Gdy ułożysz je jedna przy drugiej powinno pozostać miejsce na połówkę kulki może jedną. Znalazłem taki link i prawdopodobnie twoja piasta jest dość kiepska. Może być problem z prawidłowym ustawieniem luzu i skontrowaniem. W filmie od 20:26 masz poradę jak ustawiać i kontrować.

https://youtu.be/G7ay7uQk7L8?t=1226

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...