Skocz do zawartości

Upgrade roweru :)


Rekomendowane odpowiedzi

W moim odczuciu upgrady mają sens, szczególnie jeśli później możesz przełożyć nowy amor do nowego roweru. Tutaj nie masz rozszerzającej się główki sterowej, więc jak kupisz lepszą ramę, swojego drogiego amora tam nie wsadzisz. Ja ostatnio testuje w ST 530 tani powietrzny amortyzator z chin. U mnie jest 66 kg, moja dziewczyna ma z 48, więc małe obciążenia dla amora, ale jakość pracy jest naprawdę spoko. Obecnie zrobiliśmy na tym śmiesznym amortyzatorze z chin 300 km, 90% tras to single, zaliczył parę hopek po 30-40 cm, ale to za małe doświadczenie, aby go już polecać do skakania na hopach 2 metrowych. 

Teraz dopiero widzę, że chcesz wsadzić stery taraped, gdzie ramę masz przecież 1 i 1/8 bez taraped. 

 

Sam amortyzator będzie Cię kosztował z 3 k, do tego stery 200 zł, nowe koła, bo stare są na 9mm, spokojnie wsadzisz w niego z 4 k. Jak chcesz pozwolić sobie na ambitniejsze skakanie kup sobie xc 100 s za 6k, są akurat dostępne w rozmiarze M 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-s-29/_/R-p-304208

Jeśli nie zależy Ci na sztywnych osiach, to coś takiego:
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-st-900-s-27-5/_/R-p-301099

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie będę ściemniał, ze czytałem wszystko co wyżej jest wieczór piwko itp jedynie co to mogę wyrazić swoją opinie i podzielić się swoimi doświadczeniami. Po pierwsze jeśli lubisz grzebać w rowerach to nic nie stoi na przeszkodzie nie ma praktycznie ograniczeń, po drugie nim coś kupisz poczytaj czy to zagra z innymi zespołami. To TerwZ do sedna sprawy jeśli geometria Ci pasuje i nie jeździsz mega ekstremalnie to amora bym zostawił na sam koniec na start zmień korbę na 1 blacik suport na octalink nie wiem jak tam wyglada u Cb kaseta ale do tego zestawu daj 11s będzie miodzio przerzutka deor a manetki daj xt maja zajebisty patent na szybka zmianę biegów ❤️ oponki daj continental race king 2 i ju jesteś królem leśnych ścieżek. A i korbę daj tak 160-165 mm. Po takim tiuningu gwarantuje Ci ze będziesz bardziej zadowolony niż po zmianie samego amora 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...