Skocz do zawartości

Narzędzia do obsługi roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat o podstawowych narzędziach do obsługi roweru.

Jednym z podstawowych narzędzi, jest na pewno klucz typu imbus.

Wczoraj będąc u handlarza rowerów, zauważyłem, że przy serwisowaniu posługiwał się kluczem typu "Y" i dlatego postanowiłem sobie taki sprawić.

Czy ten z ogłoszenia, to dobry wybór ?  (handlarz miał taki sam)

https://allegro.pl/oferta/bike-hand-yc-356y-klucz-imbusy-4-5-6mm-3w1-new-mb-10137420780?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery&gclid=Cj0KCQjwna2FBhDPARIsACAEc_W7c9CYTgZmuCQ6oRlzmlg92mBrUu9a86LqM3WT9qF5iY5syZyIipIaAnyREALw_wcB

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szukam też pomysłu na zawieszenie roweru na jakimś uchwycie do wygodniejszej obsługi serwisowej - stojak/uchwyt (najlepiej damsko/męski).   

 

Za wszelkie info z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza

Narzędzia Bike Hand są ok. Stojak używamy z Lidla tylko trzeba obłożyć beznadziejne uchwyty pociętą dętką lub skarpetą żeby nie rysowały ramy. Klucze imbusowe mają dobre w Kauflandzie za ok. 20 zł za komplet. Sugeruję wymienić wszystkie kluczowe śruby na Torx. My kupujemy je na Ali Express. Bacik do wymiany kasety mamy Bike Hand plus potrzebujesz klucz do odkręcenia kasety pod standard jaki masz. Potrzebujesz jakiś dobry klucz do pedałów z długą dźwignią. Jeśli uniwersalny do szosowych i mtb to dwustronny. Z jednej strony klucz nasadowy 15 z drugiej imbus 8 lub 10 mm w zależności od pedałów. Jak rower mający elementy karbonowe to klucz dynamometryczny.

Odnośnik do komentarza

Okey, w takim razie zamawiam sobie taki ibusowy kluczyk Bike Hand (kluczy ibusowych u mnie w garażu dostatek ale nie mam akurat takiego).

Następne pytanie dotyczy łańcucha: jak i czym najlepiej czyścić łańcuch w rowerze ? 

Chodzi mi o dobry środek do czyszczenia a następnie smarowania łańcucha.

Takie czynności przy rowerach, wykonuję zazwyczaj raz do roku na wiosnę.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...