Skocz do zawartości

Góry dla początkującej osoby MTB - gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
zapadła decyzja, aby na długi weekend wyjechać z dziewczyną z rowerem w góry. Dziewczyna od 2 miesięcy stawia swoje pierwsze kroki na rowerze mtb. Dysponuje rowerem z kołem 27,5" o szerokości 2,2 cala, powietrzy amortyzator o skoku 100 mm, hamulce tarczowe, hydrauliczne, napęd 1x9 11x42, hardtail. Sam osobiście nigdy nie byłem z MTB w górach. Pierwszym pomysłem z mojej strony jest Świeradów zdrój. Celuję w 3 dni jeżdżenia na rowerze, trasy do 50 km dziennie, aby dziewczyny nie zniechęcić. 

Macie jakieś inne propozycje, doświadczenia, polecane miejsca noclegowe itp? Ewentualnie może polecacie jakieś inne miejsce, dla początkującej osoby? Ruszamy z Torunia, samochodem, odległość od Torunia nieistotna, miejsce noclegu obojętne (hotel, agroturystyka, namiot, spanie w aucie). 

Odnośnik do komentarza

Świeradów ok, ale rozważ tez Kotline Kłodzką - masz Glacensis Singletracks, Gory Bystrzyckie, szlaki wokoło Gór Stołowych, Góry Sowie, kurde tam jest jezdzenia na kilka lat ?

Ja spie często w Polanicy Zdrój, to taki maly spokojny kurorcik, wiec jest też wieczorem gdzie iść coś zjeść. 

Generalnie gdzie byś nie pojechał w Sudety na 3 dni, tam bedzie OK (z tym, ze odradzam na pierwszy raz np Gory Suche obok Wałbrzycha i tego typu miejscówki, bo jest trudno)

To oczywiście tylko moj punkt widzenia ?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatecznie urlop w świeradowie. Nocleg w świeradowie, pierwszego dnia trasa na około 40 km, Singletrack Zajęcznik - bardzo łatwy, nawet dla osób, które nie jeżdżą na rowerach codziennie. Świetnie przygotowane trasy i ogólnie bardzo polecam. Czerniawska kopa - już trochę trudniejszy Singiel, ja się bawiłem super, moja dziewczyna, która zaczyna z mtb w paru miejscach miała lekkie problemy, ale przejechała wszystko. 
Drugi dzień trekking, aby inne partie nóg popracowały. 
Trzeci dzień Single w Czechach - Rapicki Okruch, Okolo Medence, Libverdska strana, Ludvidovsky traverz. Mimo teoretycznie zamkniętych granic sporo polaków i nikt się zamkniętymi granicami nie przejmował. Do 12 godzin można jechać w tranzycie po Czechach ? - Single o średniej trudności, pomiędzy Zajęcznikiem a Kopą. 
@serbi dzięki za polecenie, już przewodnik po Glacensis Singletracks kupiony, kolejna wycieczka prawdopodobnie tam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...