Skocz do zawartości

Kompatybilność Shimano łańcuch-kaseta-przerzutka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zastanawiam się and wymianą przerzutki tylnej w napędzie 3x8 z Acera na 9-rzędową SHIMANO Alivio RD-T4000, bo nie jestem zadowolony z niezawodności zmian przełożenia przez Acera. Pozostałe komponenty napędu to:

KASETA  HG41 11-34

ŁAŃCUCH  CN-HG71 7-8 RZĘDÓW

Mechanizm korbowy Altus FC-M311

Tabele Shimano nie pokazują, że przerzutka RD-T4000 jest kompatybilna z łańcuchem CN-HG71, tak samo jak nie pokazują żeby kaseta i przednia korba 8-rzędowe były kompatybilne z łańcuchami 9-rzędowymi.

I teraz pytanie, co jest ważniejsze: kompatybilność łańcucha z zębatkami, czy z przerzutką?

Bardziej wprost: czy będzie wszystko dobrze działało na łańcuchu CN-HG71? Wolałbym zostać przy nim, bo wszystko w napędzie mam nowe, włącznie z 3 łańcuchami na zmianę. Gdybym musiał kupować nowy łańcuch, to jeszcze przemyślę tę wymianę.

image.png.8f7dfce6c18d3b7e8f184c90507b0a7f.png

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

napędy 7-8-9 są miedzy sobą kompatybilne. O ilości biegów nie decyduje przerzutka tylko manetka. Wg mnie powinno to działać ale jakiejś wybitnej poprawy bym nie oczekiwał. Wyczyść acere, nasmaruj ruchome elementy, ustaw przerzutkę. To proste urządzenie, jak nie jest pogięta to nie tam nie ma co się zepsuć czy rozregulować. Sprężyna naciąga wózek, linka odciąga sprężynę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz przerzutkę która nie kosztuje miliony monet a jest całkiem spoko polecam alivio a co do kompatybilności nie do końca zgodzę się z przedmówca. Przerzutka może działać w zakresie 7-9s pod jednym warunkiem musi mieć odpowiednia pojemność, poszukaj w internatach jak policzyć pojemność przerzutki 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...