Skocz do zawartości

[Gravel] [Zakup] Jaki gravel 80% do miasta?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zakupu roweru głównie do miasta. Priorytety to dobre przyspieszenie i vmax, dobre prowadzenie na drogach rowerowych. Chciałbym, żeby był też w miarę uniwersalny, by np. zboczyć nieco z szosy/ddr i przejechać przez szutr lub lekki las. Raz na rok pewnie zapakuję rower na auto i ruszymy gdzieś za miasto, np. na szutrowe drogi. Mile widziane dobre prowadzenie po nierównych krawężnikach, kostce etc, jak to w mieście. Pozycja - nie musi być super komfortowa, ale żeby 3-4h jazdy były ok. Mam 192cm wzrostu i 95kg wagi. Myślę o czymś z możliwie najlepszym osprzętem i alu ramą. Budżet elastyczny, powiedzmy 5-8k, ale im mniej tym lepiej :)

Po głowie chodzą mi:

Marin Lombard 2 (zaliczyłem krótką przejażdżkę przed sklepem, fajny "feeling" roweru)

Merida Silex 400 (piękna rama i jej malowanie, ale czy nie jest to rower bardziej nastawiony na komfort niż przyspieszenie i vmax?)

Cube Nuroad Race (wszystko ok, tylko cena już nieco wysoka i do tego majtkowy kolor malowania. Wersja FE to to samo + pare akcesoriow? Bardziej mi sie podoba)

 

Jakie będą różnice między tymi modelami? Czy warto dopłacić do Cube'a uwzględniając moje kryteria? Jak jego vmax, przyspieszenie i pokonywanie miejskich nierówności w stosunku do Marina? I jak ma się do niego Merida? Może macie inne propozycje? Niestety nie mam możliwości usiąść na tych rowerach, w sklepie z Marinem nie znają Cube'a, w sklepie z Cubem nie znają Marina i mam mętlik w głowie, bo każdy sprzedawca zachwala swój towar...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to mogę się wypowiedzieć nt. Meridy. Bardzo komfortowy, przemyślany, dający dobrą kontrolę w terenie. Dzięki geometrii i oponom zdecydowanie lepszy w teren niż na asfalt. Na asfalcie wolny przez zbyt wyprostowaną pozycję i terenowe opony. Ale w terenie rewelacyjny, chyba najlepszy ze wszystkich graveli jakie miałem okazję przetestować. Mi się ta rama w ogóle nie podoba, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...