Skocz do zawartości

Marin Bobcat trial 5 vs Trek x Caliber 7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje porady w sprawie kupna roweru interesują mnie dwa rowery mianowicie

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-bobcat-trail-5

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-7/p/33194/

Z tego co słyszałem, że Trek ma wygórowane ceny, prosiłbym o porównanie tych rowerów, ewentualnie o wskazanie innego roweru wypadającego lepiej w tym zakresie cenowym co wyszczególnione rowery.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o napęd to Marin, bo ma 1x11, z kasetą 11-51, Trek zaś 1x10 z kasetą 11-46, więc zakres w Marinie masz większy (oba są na Deore). Za Marinem przemawia też sztywna oś z przodu. Z kolei amortyzator zdecydowanie lepszy u Treka, tj. powietrzny RockShox, zaś w Marinie sprężynowy Suntour.

Trek ma wygórowane ceny, jak w to w przypadku renomowanych marek, ale w zamian dostajesz dobrą ramę i dobrą (jedną z najlepszych) gwarancję.

W tym zakresie cenowym warto też spojrzeć na Indianę Storm x7, x8, x9 z Mediaexpert. Na papierze wyglądają te rowery bardzo dobrze jeśli chodzi o osprzęt. Ja z nimi nie miałem do czynienia, ale ludzie na tym forum generalnie je chwalą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz rezerwację lub możliwość wchodziłbym w Marina 5 ale: marin klasyfikowany jest jako sztywny ścieżkowiec, który będzie nieco lepiej podjeżdżał, trek - ubogi z niższej półki klasy do wyścigów XC. To trochę dwa różne środowiska, w których będziesz się poruszał. Musisz przemyśleć i dlatego wg mnie są one nieporównywalne w tym obszarze. Osobiście, jeśli nie robi Ci różnicy gdzie się będziesz kręcił, wchodziłbym w Marina (ktoś pisał, że ma sztywną oś z przodu: to nieprawda: oba modele mają zacisk na przednie i tylne kółko). Zmieniarka obu modeli jest porównywalnej klasy przy czym Marin dysponuje 11 przełożeniami więc niezauważalnie lepiej. Trek ciut lepszy amor, ale zakładając, że w końcu wysiądzie  Ci w "5"-tce amor, wtedy dopiero możesz wymienić (jak Cię dalej będzie kręcić jazda w terenie) na lepszy Fox lub Rock i dobijesz wtedy do ceny 4,5 Treka mając 2-3 lata frajdy bądź co bądź z jazdy Marinem (rozważyć amor używkę). Mnie się śni (jest kasa odłożona) Team 2 ale chyba mi przejdzie do września kiedy spodziewane są dostawy na PL (może 2-6 sztuk na cały kraj).

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za porady. W miedzy czasie przeszukiwałem internet za innymi rowerami, i znalazłem Unibike'a Flite 29 https://www.unibike.pl/flite29.html, kilka stów droższy od Treka, ale osprzęt o wiele lepszy, a na nim mi zależy, aby w dobrej kwocie mieć dobry rower. Co powiecie o tym Unibike'u. Z tego co wyczytałem w Treku, na niskim poziomie są piasty i tak przeglądając fora, coraz mniej mam ochotę go kupić i przepłacać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...