Skocz do zawartości

Nowy rower - czy przesmarować napęd


picard

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już nie jestem za bardzo czasowy. Mój okres managerowania mojemu synowi się skończył i przyszło się wziąć do roboty w korpo :)
Oglądam w zasadzie tylko kanały GCN, Peak Torque, Luescher Teknik i czasem jakieś wygłupy Hambiniego :)
Jest jakiś polski mechanik od zawieszeń, którego oglądałem parę razy ale nazwa nie rzuciła mi się w oczy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

[mention=472]jajacek[/mention] Kupiłem Finish Line Ceramic. A czy po nawoskowaniu łańcucha przykładowo Momum, można uzupełniać w razie potrzeby takim Finishem? Cyklopara opisuje proces nakładania woskiem, ale pytanie, jak z biegiem czasu się zużyje, a nie będzie czasu na procedurę w danej chwili
ed54e2e98da49f7681cf1bd5fc8c3bd8.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

kupiłem ten momum, pierwsza aplikacja się starałem zrobić to porządnie, kolejne miałem trochę wywalone i póki co jestem zadowolony, łańcuch ładnie pracuje i nie czułem teraz w weekend podczas ścigania na 60 km po lesie aby przestał smarować łańcuch. Myślę, że spokojnie te 100 km zrobi, później nie trzeba się bawić w odprawianie rytuałów i czekanie 6 godzin na wyschnięcie. Ja nakładam, idę zrobić sobie wodę, przebieram się na rower, zanim zjadę rowerem windą to już jest suchy i nie przywiera brud. Po wyschnięciu jest wosk, więc nic nam nie przywrze do łańcucha, więc nie widzę specjalnie potrzeby aby go wycierać po nanoszeniu.

Odnośnik do komentarza

Po przejrzeniu forum dochodzę do wniosku, że jak mam bardzo brudny i oblepiony wszystkim czym się da łańcuch, to NIE wsadzać do butelki z benzyną ekstrakcyjną i nie robić mu kąpieli ( czyli nie zgadzacie się z @lukasz.przechodzen ? Tylko zetrzeć brud i nasmarować na nowo. Dobrze to rozumiem? Ale szmatką nie wjade między oczka łańcucha. Może trzeba mu zrobić odtłuszczanie? A więc nie kąpać, tylko polać łańcuch odtłuszczaczem i wytrzeć. Czy dobrze to pojmuję? ) 

 

Czyli tak NIE ROBIĆ, bo wypłuczemy smar z wewnątrz łańcucha? Łukasz, masz jakiś nowy pogląd na to? Jakiś kontrargument? Mówię nie o nowym łańcuchu, fabrycznie nasmarowanym, tylko o już takim, co ma wiele miesięcy, albo lat (sic!) za sobą ? 

Film Łukasza o czyszczeniu łańcucha

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krix napisał(a):

Po przejrzeniu forum dochodzę do wniosku, że jak mam bardzo brudny i oblepiony wszystkim czym się da łańcuch, to NIE wsadzać do butelki z benzyną ekstrakcyjną i nie robić mu kąpieli ( czyli nie zgadzacie się z @lukasz.przechodzen ? Tylko zetrzeć brud i nasmarować na nowo. Dobrze to rozumiem? Ale szmatką nie wjade między oczka łańcucha. Może trzeba mu zrobić odtłuszczanie? A więc nie kąpać, tylko polać łańcuch odtłuszczaczem i wytrzeć. Czy dobrze to pojmuję? ) 

 

Czyli tak NIE ROBIĆ, bo wypłuczemy smar z wewnątrz łańcucha? Łukasz, masz jakiś nowy pogląd na to? Jakiś kontrargument? Mówię nie o nowym łańcuchu, fabrycznie nasmarowanym, tylko o już takim, co ma wiele miesięcy, albo lat (sic!) za sobą ? 

Film Łukasza o czyszczeniu łańcucha

nie polewamy łańcucha, co najwyżej dajesz odtłuszczacz na szmatkę i szmatką przecierasz. Jak złapiesz łańcuch przez szmatkę i zrobisz 20-30 obrotów w tył korbą, później z 10 obrotów trzymając każde kółeczko od przerzutki i na koniec wyczyścisz korbę i ponowisz trzymanie łańcucha przez szmatkę to brud ze środka też powinien wypaść. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A ja nie użytkuję niczego oprócz wd40. Myję kasetę w benzynie (pb95) szczoteczką do zębów. Czekam aż odparuje, psikam wd40 i tyle w temacie. I tak od 1995 roku. Wd nie przykleja zbędnie piachu, nie powstaje piacho-tarcie elementów, wszystko działa od dekad bez najmniejszych problemów. 
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2023 o 21:12, Klakier napisał(a):

A ja nie użytkuję niczego oprócz wd40. Myję kasetę w benzynie (pb95) szczoteczką do zębów. Czekam aż odparuje, psikam wd40 i tyle w temacie. I tak od 1995 roku. Wd nie przykleja zbędnie piachu, nie powstaje piacho-tarcie elementów, wszystko działa od dekad bez najmniejszych problemów. 
 

WD-40 szybciej wysycha/ulatnia się. Ja używam WS-50, który utrzymuje tę "śliską" warstwę. Raczej do nowych rowerów, pierwsze smarowania chyba lepiej zrobić za pomocą jakiejś dedykowanej oliwki. ? Przynajmniej "polać" po łańcuchu, przejechać szmatką, poczekać aż trochę wyschnie i ponownie wytrzeć. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...