Skocz do zawartości

Nowe koła; kaseta; Opony; Pacjent Triban 5


Koso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

na wstępnie to mój pierwszy post, dzięki za wyrozumiałość i poświęcony czas na przeczytanie postu i rady. A wracając do tematu.

Mam Tribana 5 z 2014, który nadal jest w katalogowej konfiguracji. Chciałbym zrobić w nim mały remont, jak najmniejszym kosztem. W planach miałem wymianę kół na lżejsze. w pierwszej kolejności. do nich opony oraz kasetę. Nigdy nie remontowałem żadnego roweru i dlatego chciałem się zapytać was o radę.

Pytania dot kół -  na coś zwrócić uwagę oprócz systemy kasety ?  Czy może jest jakaś godna propozycja do 600 PLN ? Znalazłem coś takiego na ali ?

https://pl.aliexpress.com/item/32999295076.html?spm=a2g0o.store_home.productList_35890513.pic_3 

W przypadku kasety chciałem wrzucić nową: CS-HG50 Internet mówi że w takim powinienem wymienić również łańcuch. 

Ostatnim elementem są opony szukam czegoś coś się lekko toczy - może macie jakieś godne polecenia modele z własnego doświadczenia? 

https://www.centrumrowerowe.pl/kaseta-shimano-sora-cs-hg50-pd16054/?v_Id=89452&gclid=Cj0KCQjw1PSDBhDbARIsAPeTqrc9vXj6fOwqFqEsnCHZW119ybD2JzG1vUECIIgIdD-_zBtkwWYharMaAg7YEALw_wcB

Na koniec czy powinienem wymienić coś jeszcze ?  Lub no coś zwrócić uwagę przy zakupie poszczególnych elementów ? 

specyfikacja 

Rama: B'Twin
Widelec: B'Twin Carbon
Koła: B'Twin
Opony: Hutchinson Equinox 2
Kierownica: B'Twin Sport
Mostek: : B'Twin Sport + titan bolts
Sztyca: : B'Twin Sport
Hamulce: : B'Twin
Klamkomanetki: Shimano SORA ST-3503
Przerzutka przód: Shimano SORA FD-3503
Przerzutka tył: Shimano SORA RD-3500
Korba: Shimano SORA FC-3503
Kaseta: SunRace
Łańcuch: KMC

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...