Skocz do zawartości

Na wycieczki 100 km do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Im dłużej przeglądam rowery tym trudniej mi wybrać.

Obecnie mam Cross Level B1 i przy "dłuższych" wycieczkach mój kręgosłup i nadgarstki cierpią z powodu pochylonej pozycji z szeroko rozstawionymi rękoma. W trasach unikam hardcorowych dróg. 70-80% to asfalt. I reszta to drogi boczne, ubite szutry, las.

Wstępnie przymierzałem się do roweru trekingowego, ale one chyba są zbyt ciężkie i mniej uniwersalne.

Więc wolę pójść w coś lżejszego na węższych oponach. 

Wymagania:

  • Pozycja jak najbardziej wyprostowana. Wskazana kierownica z regulowanym mostkiem.
  • Możliwość zamontowania bagażnika
  • Jeżeli amortyzator to tylko nie te kowadła sprężynowe ?
  • Wskazane wygodniejsze siodełko żelowe lub z amortyzatorem.

Przymierzałem ostatnio Northtec Caledon DB, nie znałem tej firmy, ale wygląda ok, poza tym że opony mógłby mieć węższe. 

https://nrowery.pl/crossowe/97-caledon-db-xt.html

Na osprzęcie się nie znam, więc doradźcie proszę co można kupić do 4000 zł, jak to mówią żeby był "szybki i wygodny". ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli cross to wg mnie w cenie do 4 tys. bardzo dobrą opcją jest Giant Roam 1:

Roam 1 Disc (2021) | Męskie Adventure rower | Giant Bicycles Polska (giant-bicycles.com)

(16) Giant Roam 1 2021 - Giant, który PRAWIE nie podrożał na 2021... - YouTube

Dobry osprzęt (Deore), dobrze działający amortyzator powietrzny, dość lekki, możliwość założenia bagażnika.

Z drugiej strony ja nie wyobrażam sobie teraz długodystansowych tras na rowerze bez baranka.

Odnośnik do komentarza

Hej!

mam dokładnie ten sam dylemat co Ty @robertrobo. Biorę pod uwagę Unibike Viper'a, ale nie jest nigdzie dostępny u mnie w okolicy.

Ten model, który Ty podałeś Caledon DB XT jest bardzo ciekawy, ma fajny osprzęt tylko zupełnie nie znam ten firmy. Zgadzam się, że opony do tego typu jazdy mogłyby być węższe, ale to zawsze można wymienić jak te się zużyją.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Apos napisał:

Hej!

mam dokładnie ten sam dylemat co Ty @robertrobo. Biorę pod uwagę Unibike Viper'a, ale nie jest nigdzie dostępny u mnie w okolicy.

Ten model, który Ty podałeś Caledon DB XT jest bardzo ciekawy, ma fajny osprzęt tylko zupełnie nie znam ten firmy. Zgadzam się, że opony do tego typu jazdy mogłyby być węższe, ale to zawsze można wymienić jak te się zużyją.

Oglądałem Vipera, ale chyba skuszę się na Caledona, którym chwilę pojeździłem. Widziałem dobre opinie na temat tego roweru, nawet tutaj gdzieś był wymieniony w "jaki rower kupić do 4000 zł". Ładnie wygląda, pozycja jest wygodna. Wydaje mi się że jest wyżej niż w Viperze. Do tego amortyzator powietrzny i siedzenie żelowe. A opony tak jak piszesz zawsze można zmienić, chociaż rodzaj bieżnika wydaje się nie dawać dużych oporów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...