Skocz do zawartości

Rower Crossowy do 2200 złotych.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Przymierzam się do zakupu nowego roweru typu Crossowego. Mam do wydania 2000... ok, niech będzie do 2200 złotych.

Potrzebuję roweru do codziennej jazdy do pracy i nie tylko, przez miasto, po las i drogi szutrowe. Przez wszystkie pory roku.

Mam 178cm wysokości, waga 75kg, czyli powinienem celować w ramę 19".

Wygląd nie jest dla mnie wyznacznikiem, raczej chciał bym zakupić rower o jak najlepszym stosunku jakości komponentów do wyznaczonej powyżej ceny.

Oczywiście wiem jaka jest aktualna sytuacja z dostępnością części rowerowych w dobie koronawirusa, dla tego też Vellberg 5.2 raczej odpada (bardzo szkoda).

Może lepiej będzie poczekać jeszcze z ten miesiąc lub dwa? Coś to by dało?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o tym?

LAZARO QUANTUM MĘSKI V4 2021:

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-męski-v4-2021_pid=356

Chyba najlepszy dostępny rower do 2500zł. Wydaje mi się że dorównuje tym za 2700-2800zł. Warto?

Bardzo proszę o opinię, gdyż będę mógł zakupić ten rower w tym miesiącu bądź na początku przyszłego miesiąca jeśli jeszcze będzie dostępny.

Dobrze że do serwisu mam mniej niż 50km.

Odnośnik do komentarza

Najgorzej że ceny poszły bardzo w górę, wcześniej model z 2020r. kosztował 2000zł (odpowiednik Vellberga 5.2 który jest od dłuższego czasu niedostępny a tegoroczny model ma również kosztować ok. 2500zł.) ze starszym modelem manetek i innymi oponami. Myślę że w tedy był jeszcze bardziej opłacalny. Teraz nadal źle nie jest ale jednak dodatkowe 500zł robi różnicę.

 

Odnośnik do komentarza

Witam, mam podobne zapytanie tylko w formie damskiej :)) . I bardziej na szutrowo piaszczyste drogi ( mieszkam na wsi) wycieczki do lasu,podjazdy pod gorke. Chcialabym kupic rower do 3000 zl . Moze jest mozliwosc regulowania kierownicy? Wole pozycje bardziej wyprostowana. PrzydalBy sie bagaznik...Mam 168 cm wzrostu. I jestem totalnym laikiem w kwestii rowerow ? 

Odnośnik do komentarza

Rower kupiony, dziś go rozpakowałem i złożyłem. Pierwsze wrażenie jest świetne, wygląda lepiej niż na zdjęciach do tego jest sporo większy (większe koła i szerokość kierownicy) od mojego poprzednika "niby-MTB". Zrobiłem 3 kółka wokół osiedla i no... nie mam za bardzo porównania. Samo w sobie uczucie jazdy jest "mega" że tak to nazwę. Nie mam porównania gdyż rower jakim do tej pory jeździłem (ma na pewno min. 2 lata) jest raczej z półki do 1000zł-1300zł na przerzutkach Shimano Tourney, manetki od SunRace a przednia amortyzator to chyba jakaś atrapa od ZOOM, do tego powypadkowy kupiony od znajomego za 300zł. Rożnica to niebo a ziemia (a nawet podziemie ?). Do dalszych przejażdżek muszę dokupić wyposażenie (lampy, błotniki, łańcuch) i wtedy więcej się wypowiem.

 

Edit: Żeby nie tworzyć nowego tematu, edytuję ten post.

Czy błotniki SKS Veloflexx szerokości 55, na koła 28" będą pasować do tego roweru?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie:

Czy zmiana przedniej przerzutki w górę odbywa się przez wciśnięcie manetki pod kciukiem, a w dół, palcem wskazującym? Tylna wręcz odwrotnie.

Czy tak ma być? Szczerze to nie jestem przyzwyczajony do tego typu zmiany, dziwne że sposoby na zmianę przerzutek nie są takie same na tył i przód. Trochę mnie to dekoncentruje.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, animatiV napisał:

Czy zmiana przedniej przerzutki w górę odbywa się przez wciśnięcie manetki pod kciukiem, a w dół, palcem wskazującym?

Tak.

17 godzin temu, animatiV napisał:

Tylna wręcz odwrotnie.

Czy tak ma być?

Raczej nie. Myślę, że coś jest nie tak. To prawdopodobnie twój model lewy i prawy. Otwórz sobie podręcznik użytkownika. Dla porównania moje manetki.

Przy okazji twoja mniejsza dźwigienka służąca do zrzucania na mniejsze koronki ma możliwość ruchu do siebie i od siebie.

 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo. Jakoś przeoczyłem tę instrukcję manetek na stronie Shimano. I faktycznie, jest dokładnie tak jak tam napisane. W lewej manetce pod kciukiem zwiększa się przełożenie a w prawej pod kciukiem się zmniejsza, wg. mnie bardzo nieintuicyjne i wymaga przyzwyczajenia się. Co do dwustronnego poruszania dźwigienki to nawet o tym nie wiedziałem ? Będzie trzeba to sprawdzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 23.04.2021 o 20:32, animatiV napisał:

Czy zmiana przedniej przerzutki w górę odbywa się przez wciśnięcie manetki pod kciukiem, a w dół, palcem wskazującym? Tylna wręcz odwrotnie.

Czy w tym zdaniu z cytatu jest pomyłka ? Ponieważ teraz piszesz

2 godziny temu, animatiV napisał:

Jakoś przeoczyłem tę instrukcję manetek na stronie Shimano. I faktycznie, jest dokładnie tak jak tam napisane. W lewej manetce pod kciukiem zwiększa się przełożenie a w prawej pod kciukiem się zmniejsza, wg. mnie bardzo nieintuicyjne i wymaga przyzwyczajenia się.

Bo wychodzi, że masz zgodnie z instrukcją i jak w większości rowerów. Wszystko jest intuicyjnie i w porządku.

 

Cytat

Co do dwustronnego poruszania dźwigienki to nawet o tym nie wiedziałem ? Będzie trzeba to sprawdzić.

Też to mam. Długo z tego nie korzystałem ale raz na jakiś czas mi się zdarzy. Gdybym miał inaczej ustawiony kokpit to może korzystał bym częściej. To zapewne poznałeś dużo wcześniej choćby przypadkiem ponieważ jest łatwiej dostępna, działa tylko w jednym kierunku i wymaga mniej siły niż poprzednia opcja.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, grzegorz75jan napisał:

Czy w tym zdaniu z cytatu jest pomyłka ? Ponieważ teraz piszesz

To nie jest pomyłka. Tak jak napisałem, gdy by po lewej i po prawej stronie (czyli przód i tył) za zwiększenie i zmniejszenie biegu odpowiadała ta sama dźwignia było by o wiele prościej. Zgodnie z instrukcją Dźwignia A po jednej stronie daje przełożenie w górę a druga (też dźwignia A) w dół.

Wcześniej korzystałem jedynie z manetek typu Dźwigniowego i Obrotowego. Z Cynglowymi spotykam się pierwszy raz stąd moje zakłopotanie ?

Przynajmniej teraz wiem że z przerzutkami wszystko jest w porządku i są dobrze zamontowane.

Odnośnik do komentarza

Zobaczy się w praniu, zamówiłem oczywiście w rozmiarze 55 (choć ciągle się zastanawiam czy są warte tych pieniędzy).

Wspomnę jeszcze tylko o tej dwustronnej technologi przełączania dźwigienek (2-way release), faktycznie jest to możliwe i działa jednakże odpychanie dźwigienki palcem wskazującym od siebie jest bardzo niewygodne, pozostanę przy standardowych sposobach (tak czy siak efekt jest identyczny).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...