Skocz do zawartości

Nowa korba w crossówce


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jeden z najgłupszych crossów jakie widziałem jeśli chodzi o napęd. Natomiast masz szczęście bo lewa manetka jest 2/3x a suport nie jest dziwolągiem tylko jest standardowy, wkręcany BSA.. Montujesz normalną korbę jak do crossa, 3x i wszystko hula. Jeśli nie jeżdzisz z sakwami to 48x38x28 czy 48x26x26 a jak takowe używasz to 44x32x22 lub coś podobnego. Przykład:
https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-t6000/FC-T6010.html

Odnośnik do komentarza

Z swojej strony jako posiadacz cross-a o napędzie 10s przód 48X36X26T a tył 11-36T. Jeżdżę mało, kondycja i wydolność słaba. Dla mnie napęd przedni w crosie o największej tarczy 48 to przerost formy nad treścią. Nawet z górki jest to za dużo. Opór areodynamiczny plus opory toczenia załatwiają sprawę skutecznie a na prostej, trochę wiatru w twarz czy przy lekkim wzniosie to zastanawiam się czy nie jechać na środkowej tarczy jeżeli chciałbym wykorzystać małe zębatki z tyłu co i tak odpada ponieważ mam trzy tarcze z przodu i wtedy przekos łańcucha jest nieakceptowalny.

Jeżeli autorowi wątku mało 40 to wystarczy 44 nawet bez sakw. Kadencja będzie lepsza, mniej się owachluje manetkami. Trzy rzędowa korba z największą 48 w crosie to jazda jak dieslem wolnossącym lub polonezem. Jeżeli się jedzie na tej dużej tarczy to zakres z tyłu jest ograniczony i niewykorzystany. Często trzeba schodzić na środkową tarczę i dodatkowo skorygować tylnymi przełożeniami. Trzeba by pomyśleć jeszcze czy łańcucha wystarczy. Myślę, że na 44 ogólnie będzie szybszy i sprawniejszy.

EDIT:

Czy przednia przerzutka ogarnie większą tarczę bo specyfikacja zdaje się wskazywać zakres 34-38T więc nawet obecna 40-ka była ponad normę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...