Skocz do zawartości

Cube attention vs attention sl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po przeszukaniu forum zdecydowałem się zakupić Cube ze względu na wygodną geometrię. Moje pytanie brzmi czy warto dopłacać 600 złotych do attention sl? Roweru będę używał głównie do jazdy po mieście oraz gdzieniegdzie po leśnych dróżkach.

https://skiteam.pl/rowery-2021/14512-rower-cube-403100-attention.html?search_query=cube+attention&results=4#/kolor-grey_red/rozmiar-17_cal

https://skiteam.pl/rowery-2021/14512-rower-cube-403100-attention.html?search_query=cube+attention&results=4#/kolor-grey_red/rozmiar-17_cal

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnego sensu. Cube serii Attention to są takie trekkingi na kołach mtb. Próba zrobienia z tego roweru, roweru terenowego z napędem 1x12 to kompletna bzdura. Ten rower w poprzednich wcielaniach miał kiedyś napęd 3x10 co było dla niego idealne potem 2x10 co jest ok ale 1x12 już nie jest ok. Natomiast użytkownik zyskał to że dodano amor powietrzny do wersji Attention a kiedyś był tylko olejowo-sprężynowy. W obu są bardzo kiepskie hamulce

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie zdążyłem kupić cube, ktoś wykupił mój rozmiar. Cayon dr bardzo mi się nie podoba wizualnie. Czy miałbyś jeszcze jakieś sensowne propozycje roweru do kupienia w bardziej rekreacyjnej niż sportowej geometrii w budżecie do 4,5 - 5 tyś do takiej jazdy jak opisałem powyżej? Dodam że mam 175cm wzrostu i 80cm przekroku. Planuję ~100km wycieczki i chcę po prostu czerpać przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Dnia 3.04.2021 o 19:42, jajacek napisał:

Przez przypadek znalazłem to forum, bo również oglągałem wspomniane Cuby i tak się składa, że mam niemal identyczne wymiary.

Canyon o którym pisaleś wyglada ciekawie. Zakładam, że bez wizyty w sklepie stacjonarnym będzie ciężko, ale w tej chwili tak mało jest rowerów, że możliwe, że trzeba będzie kupić coś online.

Do tej pory jeżdżę na rowerze "rekreacyjnym" - bardziej usportowiony Holeder na pasku zębatym. Super, ale brakuje mi przełożeń na dłuższych trasach, czy pod górę. Gravel byłby chyba najlepszy, ale cenowo są przegięte jak na razie, więc może mtb?

 

Masz moze jakieś propozycje jak ten Canyon dostępne na Allegro (płatność w ratach tam) dla 175cm i ok 81cm przekroku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...