Skocz do zawartości

Używane za 3500 - MTB Cube acid eagle 2019 vs Ghost Kato 7


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru pod siebie do jazdy rekreacyjnej, ale będę planował jeździć nim również po górach (beskidy)

Po przewertowaniu tego forum zdecydowałem, że koniecznie musi być amortyzator powietrzny.

Do jazdy rekreacyjnej czyli jazdy po bułki nada się każdy, a więc omówimy głównie zastosowanie w góry.

Mam 180 cm wzrostu i 85 kg wagi.

NA ten moment znalazłem dwa modele nad którymi się zastanawiam.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-xc-mtb-cube-acid-eagle-2019-tough-tom-29x2-35-CID767-IDIv1Su.html
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-mtb-ghost-kato-7-29-2x11-deore-xt-slx-CID767-IDIWMgh.html

Co powiecie - który z nich byście wybrali  i dlaczego ? :)

 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: szukaj roweru w swoim rozmiarze. Jak jakiś kretyn pisze że jest to rower na wzrost 170-190 to od razu wiadomo że jest to oszukańcza informacja. Przy 180 wzrostu odpowiednim rozmiarem będzie ok. 19-20 cali. Jak chcesz jeździć rekreacyjnie to celujesz w dół w krótszą ramę a nie dłuższą. Nie wgłębiałem się w geometrię Ghosta ale jak jest w miarę standardowa to jest on za długi.

Cube Acid to jest to oczko lepiej niż Attention SL. Napęd 1x jest specyficzny. Raz że nie jest zbyt dobrym wyborem jeśli to ma być rower do wszystkiego bo nie ma żadnych przełożeń do jazdy w dół i ma bardzo ograniczoną ich liczbę do jazdy po płaskim. Koszty eksploatacji takiego napędu są wyższe niż napędów 2x. Cena jest nie do przyjęcia. Za 4k masz nowy Cube Attention 2021 na Deore 2x10 i powietrznym RockShoxie Judy, Indiana Storm X7 na powietrznym RockShoxie Reconie, Deore 2x10 i znacznie lepszych hamulcach MT400 a za niewiele ponad 4k Rockrider XC 100 z napędem NX 1x12, na znacznie lepszej ramie i lepszych kołach niż cała reszta.

Ten Acid jest wart maks 2500, może 2700 bo każdy używany rower na hydraulice wymaga serwisu za minimum 500. No i hamulce są tu beznadziejne i do jazdy po górach muszą być zmienione. Co kosztuje 500-700 zł.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Trochę czasu minęło, powyższe rowery odpuściłem. Dzisiaj udało mi się zarezerwować na nocnej promocji w media expert indianę 6.9 za 3499

z tego co wyczytałem w specyfikacji jest bardzo podobna do indiany x7.


Xc100 chciałem obejrzeć w decathlonie ale jest ogromny problem z jego dostępnością.

w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdę, bardzo podoba mi się jeszcze indiana x8 ze względu na niebieską ramę, ale kosztuje ponad 700 albo 800 zł więcej uwzględniając dzisiejszą promocję.

 

Czyli co brać i nie kombinować 6.9?

chyba, że warto dołożyć do tego x8?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...