Skocz do zawartości

Czy konieczna wymiana łańcucha ?


malinsnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, ostatnio zakupiłem używanego Trek Marlin 6. Wybrałem się na przegląd, żeby zobaczyć czy wszystko jest gites. Pan wsadził w łańcuch taki miernik z procentami i powiedział, że miernik nie powinien wchodzić luźno w dziurki. Powiedział, że dobrze byłoby wymienić łańcuch bo jak będę dłużej na takim jeździł to narobi on z czasem coś z tylnymi zębatkami i trzeba będzie je wymienić. No okk, nie znam się. Ale stwierdził też że ten nowy łańcuch po założeniu trzeba będzie obserwować a starego nie wyrzucać bo jak coś tam to trzeba wrócić do starego i już zajeździć do końca i wymienić coś tam wszystko ? Jakaś opinia na tą diagnozę ? To mój nowy rozdział życia i testuję serwisanta czy wart ?

Ogólnie to powiedział, że rower gites. Dodatkowo lekka centra na tyle i tylny klocek lekko obciera tarczę i też trzeba to naprostować. 

Dziękuję za pomoc. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Stan zużycia osprzętu składającego się na napęd można ocenić odrazu, nie trzeba niczego "jeździć obserwować" tylko gość bierze, robi przegląd i tyle... Po wymianie łańcucha najprawdopodobniej będziesz musiał doregulowac przerzutki, żeby chodziły dobrze pod niego.

Jeżeli nie stwierdził gość innych części napędu do wymiany oprócz łańcucha, co jeśli miernik wpada świadczy o tym, że faktycznie jest on do wymiany, to wymieniasz łańcuch, jeździsz i regulujesz przerzutki i koniec.

 

Z tylnym kołem może być tak, że wystarczy wyśrodkować zaciski hamulca i nie będzie obcierać, nie wiem bo nie widzę jak to u ciebie wygląda, ale jeżeli koło się gibie na boki to oczywiście też trzebaby było to ustawić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...