Skocz do zawartości

Wzrost cen części rowerowych i problemy z dostępnością


Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy przewidzieli i mają duże zapasy. Choćby Stajnia Rowerowa z którą jestem zaprzyjaźniony. Natomiast ceny u nich to np. 400 zł za kasetę SLX 11x a 450 z XT. I mówią że to jeszcze podrożeje.

Zamówiłem kasety i łańcuchy z Ali Express i Rosebikes miesiąc temu. Na razie nie przyszły. SLX na Ali poniżej 200 zł. Ale pytanie czy kiedykolwiek przyjdzie? 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie kupiłem ostatnie sztuki kasety i łańcucha 105 w niemieckim Decathlonie (dostępne w niektórych sklepach, online już brak towaru) - tam ceny jeszcze normalne, w polskim Deca już 80% wyższe. Mam więc spokój na ten rok - o ile oczywiście uda mi się spotkać z bratem przez pandemię ? Natomiast co do Ali, to jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby przesyłka rejestrowana (np. Ali Standard Shipping) nie dotarła. Właśnie zamawiałem jakieś drobne rzeczy w tym miesiącu i doszły po niecałych 2 tygodniach (np. hak przerzutki, w zasadzie niedostępny w Polsce). Mimo to polecam tylko płatność kartą kredytową - w przypadku wtopy najprościej tak odzyskać kasę (charge back).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze można sobie popatrzeć, jakie terminy dostaw mają producenci rowerów działający w modelu direct sale. Canyon na większość swoich modeli ma albo "wyprzedane" bez terminu dostępności, albo daty z przedziału maj-listopad. Rose nie lepiej. A to oznacza tylko to, że w tym roku na pewno nie będzie lepiej i jakiejkolwiek normalności w dostępności można się spodziewać w (może) 2022.

Gdzieś czytałem, że Shimano przymierza się do zwiększenia produkcji. Przymierza się oznacza tyle, że intensywnie liczą czy taki popyt się utrzyma i czy warto inwestować w nowe moce produkcyjne. I może im równie dobrze wyjść, że po pandemii rynek będzie przesycony i nie warto. 

Odnośnik do komentarza

Wszystko podrożało, nie tylko same części rowerowe. Pandemia się do tego oczywiście też przyczyniła. Ja parę dni temu byłem w rowerowym w moim mieście i kupiłem pedały aluminiowe za 38 zł. Mocne, dobre pedały. Mam wprawdzie już jedne takie pedały, które kupiłem kilka lat temu, na targu z częściami rowerowymi, ale chciałem mieć jeszcze drugie, w zapasie pedały. 

A kilka lat temu to takie pedały w sklepie rowerowym kosztowały ponad 20 zł. 

Nawet na targu podrożały części rowerowe, bo tam sprzedawcy są obciążeni też opłatami, a samorządy, również z powodu pandemii podniosły ceny za opłaty, za wynajem straganów sprzedawcom. 

 

I będzie drożało jeszcze bardziej, a ludzi niedługo już nie będzie stać na kupowanie różnych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...