Skocz do zawartości

Koła 26" czy wciąż warto zakupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukałem czegoś dla dziewczyny, 158 cm i 45kg. Ze względu na gabaryty, zależało mi na małej ramie, ale jednak już koło 27,5, aby mogła ze mną pojeździć po ścieżkach w lesie. Wybór padł w tym tygodniu na rockridera st 530 za 1900. Lepszy byłby st 540 za 2000, ale w rozmiarze s od paru miesięcy 540 nie występuje. Ta 530 jest spoko, jeśli ktoś nie lubi rowerów ? w sensie - amortyzator nie ma tłumienia olejowego, jest to jakiś najtańszy amortyzator, ale daje możliwość ustawienia wagi 40 kg i rzeczywiście coś tam działa i wybiera. Opony z gownolitu, ale za chwilę jej wrzucę zwijane race King + mleko. Napęd 1x9, blat z przodu 28 albo 30 zębów, z tyłu 11x42. Na jej nogę świetne rozwiązanie. Wcześniej jeździła na rowerze bez przerzutek, więc do przednich przerzutek i tak by się nie przekonała. Do spokojnego jeżdżenia po ścieżkach w tej cenie spoko, jeśli się dziewczyna wkręci i po roku dalej biegi będą się zmieniały tak ładnie jak obecnie, to kupie jej st 900 za 3k (rockshock, napęd 1x11 Microsoft, 12,5kg) albo XC 100 i zmienię w nim geometrię na bardziej turystyczną. Ta st 530 waży obecnie 13,5 kg. Pewnie w ciągu 2 tygodni rozłożę go z ciekawości na części pierwsze aby zobaczyć, czy można urwać parę kilo jakimś tanim kosztem. 

Ty jesteś w trochę lepszej sytuacji, bo na wzrost 172 jeszcze znajdziesz coś używanego. Na 158 używane rowery wyposażone są głównie w tourney itp. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...