Skocz do zawartości

Koła 26" czy wciąż warto zakupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam 190cm wzrostu. Planuje zakupić rower górski do lekkiej jazdy z rodziną  po singlach i leśnych ścieżkach. 

Życie trochę zweryfikowało mi plany i budżet na używany rower to max 1200zl a im mniej tym lepiej. Pomijając już całą kwestię osprzętu, czy przy moim wzroście warto jeszcze zakupić rower z dużą ramą ale koła 26 ? Czy to duża strata jeśli nie będę miał 27,5 lub 29 ? 

Jazda typowo rekreacyjna z rodziną. 

Dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza

Miałem 26, 27,5 i i 3 różne 29. W 26 wisi się nad kokpitem, beznadziejna geometria. Jeśli chodzi o jazdę terenową to na zjazdach jest dramat. Mała objętość powietrza podle amortyzuje. Na 27,5 nowoczesnym nie jest źle. Ale na 29 jest zupełnie inaczej. Natomiast do jazdy po parku i po bułki 26 spokojnie może być. W terenie bardzo niechętnie.

Odnośnik do komentarza

W luźnych rozmowach rowerowych pisałem moje wrażenia z ujeżdżania 26 i 29. Lubię rowery, mam XC 100, ale dalej lubię sobie od czasu do czasu, kupić coś na 26 calach, doprowadzić do stanu używalności i sprzedać po kosztach. Mając budżet 1000 zł, moim zdaniem zdecydowanie lepiej postawić na 26 cali. 29 jest bezpieczniejszy, ale mając technikę, osoba na 29 na normalnych singlach nie ucieknie temu na 26. Sytuacja się zmieni przy ciężkim terenie, korzeniowych zjazdach itp. Wtedy 29 miażdży 26. Bawiąc się na 26 często zaliczam lekką glebę a jeżdżę na 26 z 3-5 razy mniej niż na 29. Na 29 przez 4 kkm zrobionych na trasach XC tylko jeden upadek. 

W weekend kupiłem bianchi z napędem deore XT 3x9 z olejowym amortyzatorem z regulacją siły odbicia za całe 400 zł ? poluje na coś używanego 27,5 albo 29, aby mieć drugi rower u rodziców i nie wozić mojego xc100 ciągle w aucie, ale rynek z 27,5 i 29 jest tragiczny. Używany na rockshock i deore / sram cx to minimum 3k. 

Odnośnik do komentarza

Kto poluje, ten upoluje :) Natomiast fascynujące było jak ostatnio gość wystawił bardzo dobrą przełajówkę za 1300 na FB ilu było zainteresowanych i skłonnych przyjechać za 5 min. W tym właściciel największego sklepu rowerowego w Warszawie :)

Natomiast przeglądam używane 29 i o ile fitnessa czy crossa idzie namierzyć w dobrej cenie, o tyle mtb bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...