Skocz do zawartości

Pierwszy MTB do 4 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Wiem, że temat odgrzewany ale... 

Zamierzam kupić swój pierwszy rower MTB. Będzie to jazda raczej amatorska ale chciałbym się rozwijać. Tereny leśno - górskie. 

Mam 182 cm i ważę 70kg.

Z tego wszystkiego, co do tej pory wyczytałem wytypowałem 4 rowery, które mógłbym u siebie kupić. 

Oczywiście jeśli są lepsze w tej cenie, chętnie poznam. 

Trek x- caliber 9

Cube Ltd pro

Cannondale Trail 5 lub 6

Rockrider xc 100

Najbardziej interesuje mnie opinia na temat Rockrider, ponieważ jestem kompletnym amatorem póki co. Decathlon mam pod nosem, nie miałbym problemu z serwisem, gwarancja itd. Czytałem, że ma kiepskie hamulce ale miało się to podobno zmienić w nowo wyprodukowanych modelach. 

Chciałbym po prostu wiedzieć czy, któryś z tych rowerów, również Rockrider będą dla mnie odpowiednie? 

Dodam, że cena 1000€ jest ostateczną na dzień dzisiejszy. 

Z góry dzięki za wasze odpowiedzi i rady. 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo ludzi jeździ na tych rowerach i chyba nie słyszałem negatywnej opinii. Plus bardzo dobra, prokliencka gwarancja Decathlonu. Natomiast jest to rower o nowoczesnej, sportowej geometrii z napędem 1x. Więc raczej do w miarę agresywnej jazdy terenowej.  Ale pozycję można w dużym zakresie dostosować kokpitem. W zasadzie nie ma on konkurencji cenowej. Sztywne osie w standardzie światowym Boost, przyzwoity powietrzny amor, Znośne heble, niezłe koła, niezły napęd.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jajacek napisał:

Bardzo dużo ludzi jeździ na tych rowerach i chyba nie słyszałem negatywnej opinii. Plus bardzo dobra, prokliencka gwarancja Decathlonu. Natomiast jest to rower o nowoczesnej, sportowej geometrii z napędem 1x. Więc raczej do w miarę agresywnej jazdy terenowej.  Ale pozycję można w dużym zakresie dostosować kokpitem. W zasadzie nie ma on konkurencji cenowej. Sztywne osie w standardzie światowym Boost, przyzwoity powietrzny amor, Znośne heble, niezłe koła, niezły napęd.

Dzięki Ci bardzo za Twoje odpowiedzi. Na takich fachowych opiniach mi zależało ?

A jeśli chodzi o opony... 2.10 to nie za wąskie? Takie widzę na modelu w moim sklepie. 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jajacek napisał:

2,1 za wąskie. Tendencja jest żeby iść w szersze opony. Ja jeżdżę na 2,25-2,3 cala. W górach im szersze tym lepsze. Francuska firma to i francuskie opony. Generalnie opon Hutchinson to nawet kijem nie dotykam ?
Continental, Schwalbe, Specialized, Maxxis, Vittoria

Może uda mi się w Decathlon coś wynegocjować jak już go otworzą... 

Jeśli nie, a zostanę przy tym rowerze, to poprostu wymienię po paru kilometrach ?

Odnośnik do komentarza

Generalnie, jakbym miał kupować rower teraz, to nie czekałbym na możliwość negocjacji tylko brał ze sklepu internetowego, póki się trafia. Rynek rowerowy jest wysuszony, rowery schodzą na pniu, Shimano i Sram nie nadążają z produkcją podzespołów. Taniej w tym roku nie będzie, raczej tylko drożej.

RR100 za jajackiem - bez konkurencji jeśli chodzi o stosunek wyposażenia i ceny. Z zamontowanymi hamulcami to różnie bywa - zależy z której serii trafisz: kiedyś montowali Tektro, potem Level, teraz Level T. Tektro padaka, Level ujdzie, Level T już są bardzo przyzwoite. Opony - 2,25 wchodzą bez problemu. Fabryczne Hutchinson Toro wywaliłem po pierwszych kilku jazdach - ja jeżdżę głównie po leśnych ścieżkach i o ile na ubitych dają radę, to na podmoczonych albo pokrytych liśćmi stają się nieprzewidywalne. Poza tym są ciężkie. Amortyzator Manitou z dolnego zakresu cenowego, niemniej działa. W porównaniu do RockShocka w zbliżonej cenie wypada chyba gdzieś między Judy a Rebą, jest też trochę droższy w serwisie, bo komplet serwisowy kosztuje około 100 złotych.

Spotkałem się z opinią, że niektórym w RR100 nie odpowiada nieco wyżej położony support, bo geometria jest przygotowana też pod koła 27,5 cala. Myślę, że to może być kwestia długości nogi, moim pasuje ?

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

+1 do tego co boatman napisał. Dostępność jest bardzo zła i trzeba łykać jak tylko będzie

No właśnie mojego rozmiaru ramy narazie nie ma, nawet online. 

Przypomniało mi się jeszcze o... 

Scott Scale 980 albo widzę u siebie też Aspect 930 i 940 z 2021r

Ogólnie o marce słyszałem pozytywne opinie ale nie wiem jak to wygląda z tym modelem ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...