Skocz do zawartości

Jaki gravel do ok 3 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Gravel do 3000 zł to ciężki temat. Tym Rometem który wysłałeś jeździ mój brat, tyle, że zeszłorocznym modelem. Do tej kwoty raczej nic lepszego nie znajdziesz z nowego sprzętu. W zeszłym roku kupowanie rowerów nie było łatwe i ledwo go dostał bo jest on dość rozchwytywany. W tym może być jeszcze ciężej więc jeśli znajdziesz gdzieś swój rozmiar to można śmiało kupować. Cena/jakość/wykonanie raczej ciężka do pobicia, szczególnie po podwyżce cen na 2021.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak mam być szczery, to też się na niego czaję, choć już trochę straciłem nadzieje.

W każdym razie, jak go nie kupię to przełożę zakup na przyszły rok, może zainteresowanie lekko spadnie.

Jeszcze się trochę czaiłem, na TribanaRC500/520, aby zmienić opony na jakieś 32/35c, ale to też raczej w kwestiach marzeń.

W tej cenie, chyba już nic innego nie znajdę.

Na maj, miałbym szansę na Boreas1, ale chyba trochę nie odpowiada mi konfiguracja przełożeń.

W każdym razie, potrzebowałbym gravela, bardziej szosa, czasami "szuter", aniżeli na odwrót.  

Odnośnik do komentarza

Hej,

To może mi też coś rozjaśnicie. Szukam gravela, do którego będę mogła dać szersze opony, błotniki i bagażnik, komfortowa pozycja, oczywiście baranek, przełożenia 2x8 w górę, do dojazdów do pracy i kilkudniowych/tygodniowych wypraw z sakwami. Znalazłam Marina Nicasio i ma wyjść Romet Finale, oba stalowe. Jakie są tak właściwie między mimi różnice? Który byście polecili zakładając, że Romet się w końcu pojawi w sprzedaży..?

https://m.romet.pl/Rower,FINALE,10,792,799,15491,2021.html

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-nicasio

 

Odnośnik do komentarza

Na Nicasio miałem okazję się przejechać. Bardzo wygodny ale bardzo ciężki rower, jak każdy stalowy.
W moich kategoriach pojmowania rowerów, Claris to chłam. Technologia sprzed 20 lat. Ale oczywiście działa i rower jedzie do przodu. Zwykle w rowerach co mają Clarisa wszystko jest chłamem. Obręcze, piasty, opony, kierownice, sztyce i siodełka.
Ale ja patrzę z innego punktu widzenia "od góry". Miałem okazję jeździć rowerami za 1500 zł ale i za 50 tys zł. Są pewne poziomy których nie akceptuję. W starej przełajówce z 2012 roku mam założoną Tiagrę 4700. I to jest dla mnie poziom minimum. Wolałbym znaleźć używany rower na Tiagrze niż nowy na Clarisie.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że za tą kwotę można też spojrzeć na Tribana RC 500 z Decathlonu. To nie jest 100% gravel, ale z tego co piszą zmieści opony nawet 38 mm, a spokojnie 35 mm. Jest bardzo wygodny. W przeciwieństwie do Jacka (z całym szacunkiem dla jego wiedzy) ja mam dobre zdanie o Sorze. Jedynie hamulce Promaxa są b. słabe. No i występują jakieś problemy z kołami, tzn ponoć ciężko wymienić oponę. Nie mają sztywnych osi, ale w tej cenie to norma. Ale ogólnie rowery te mają dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...