Skocz do zawartości

jaki rower MTB do około 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie trochę zbyt ogólne. Ale ogólnie rzecz biorąc żeby rower był do ostrej jazdy i startu w maratonach powinien mieć sztywne osie w standardzie Boost, który jest obecnie standardem światomym. Amor w pełni hydrauliczny czyli nie Suntour. RockShox, Manitour, Fox. Napęd minimum Shimano Deore lub Sram NX. Hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL.

A do rekreacji nie muszą być sztywne osie. Amor może być powietrznym Suntourem albo olejowo-sprężynowym RockShoxem, napęd Shimano Alivio da radę, Sram SX odradzam bo jest z plastiku. Hamulce chociaż Shimano MT400 bo MT200 to spowalniacze zagrażające zdrowiu. Albo Sram Level T.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna rzecz - nigdy o tym nie myślałem wcześniej (bo mi przez glowe nie przeszlo, ze mozna nie miec takich ciuchów:), ale znajoma mnie z błedu wyprowadziła..

Pamietaj, że oprocz roweru, bedziesz musiał wywalić pare stów na ubrania - jesli nie masz termoaktywnych ubran z innych aktywności / turystyki (zakładam, że chcesz jezdzic ile sie da i po górach też, a nie tylko przez 2 miesiace latem).

Na pewno bedziesz musial kupic kask (jesli nie masz), rękawiczki dlugie + krotkie, okulary ciemne / jasne, jakies getry z pampersem - w deca są dobre i w miare tanie te rzeczy, ale nawet tam to jest wydatek kilku stów (odradzam ciuchy Rogelli czy rekawiczki Chiba np, Deca ma duzo lepsze i tansze) 

Odnośnik do komentarza
Dnia 28.02.2021 o 10:51, jajacek napisał:

Pytanie trochę zbyt ogólne. Ale ogólnie rzecz biorąc żeby rower był do ostrej jazdy i startu w maratonach powinien mieć sztywne osie w standardzie Boost, który jest obecnie standardem światomym. Amor w pełni hydrauliczny czyli nie Suntour. RockShox, Manitour, Fox. Napęd minimum Shimano Deore lub Sram NX. Hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL.

A do rekreacji nie muszą być sztywne osie. Amor może być powietrznym Suntourem albo olejowo-sprężynowym RockShoxem, napęd Shimano Alivio da radę, Sram SX odradzam bo jest z plastiku. Hamulce chociaż Shimano MT400 bo MT200 to spowalniacze zagrażające zdrowiu. Albo Sram Level T.

a do 4 tyś złożyłby taki rower z pierwszej wersji na tych podzespołach?

Odnośnik do komentarza

Możesz sobie zrobić kalkulację biorąc ramę Accent Peak TA i jakąś grupę osprzętu. Pobawmy się i złożmy coś w stylu Kellys Gate 30 2021.

Rama Accent Peak TA 900 zł
RockShox Recon Silver 29 TA Boost - 1250
Grupa Shimano Deore 1x12, manetka, przerzutka, korba, kaseta, łańcuch, suport - 1340
Siodełko, sztyca podsiodłowa, kierownica, mostek, linki, pancerze -350
Koła Shimano Deore - 530
Hamulce MT420 - 520
Tarcze hamulcowe Deore  - 120
Klocki hamulcowe Shimano - 100
Złożenie - 200
RAZEM = ok. 5200

Ale teraz składanie może się opłacać. Bo jak znajdziemy okazyjnie części po starych cenach za granicą lub gdzieś cudem u nas, to możemy złożyć niezły rower, lepszy niż sprzedają niektórzy producenci. Ja w tym tygodniu zamawiałem części na zapas na najbliższy rok z Azji i Niemiec. Zobaczę co zrealizują i czy na te z Azji będzie VAT i cło.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...