Skocz do zawartości

jaki rower MTB do około 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jaki rower polecacie do jazdy 40% po górach 60% po asfalcie, zastanawiałem się nad poniższymi modelami z naciskiem na meride, czy jest coś w tej cenie lepszego czy to najlepsze wybory?:

1.  https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/2004/bignine-100-2x

2. https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-8-0-grafitowy-srebrny-czarny-polysk

Odnośnik do komentarza
  • Vehr zmienił(a) tytuł na jaki rower MTB do około 3500 zł

Ta Merida to wyjątkowy chłam. Rower z atrapą amortyzatora, atrapą hamulców i atrapą napędu.

Ten Kross ma w miarę znośny amortyzator, nie ma hamulców i ma napęd taki do parku i po bułki do sklepu. Rower do niespiesznej, rekreacyjnej jazdy.

Niestety, kategoria rowerów "przyzwoity mtb", w związku z podwyżkami cen komponentów o 50%, zaczyna się od ok. 4k.

Najlepsze rowery w okolicy tej ceny to Indiana Storm X7 i Indiana X-Pulser 5.9 i 6.9 z Media Expert i Avans.

Odnośnik do komentarza

Amor olejowo-sprężynowy, tani w serwisie. Wymieniamy olej raz na kilka lat. Do wagi do 99 kg w pełnym rynsztunku. Dopasowanie do wagi w zakresie 10kg za pomocą wymiany sprężyny o odpowiedniej twardości. Praca amora liniowa. Dobry do zastosowań typu rekreacja plus.

Przyzwoity napęd. Brak hamulców. Wymiana tych spowalniaczy, badziewnych tarcz i klocków na hamulce 600-700 zł.

Koła Gianta na piastach Gianta. Pożyją do 2 lat intensywnej eksploatacji. Ale raczej rok bym im dawał.

Odnośnik do komentarza

Są to przyzwoite rowery w przyzwoitych cenach. Sprzedawane w sieci marketów Media Expert i Avans. Co za tym idzie z kiepską obsługą gwarancyjną i posprzedażną. Ale rower to nie jakaś zaawansowana technologia.  Wielokrotnie zachęcałem do ich zakupu. Storm X7 ma wyśmienity stosunek jakości do ceny. Znajdziesz tu wątki w których @Oskarr opisuje ten rower, bo ma go jego brat.

Odnośnik do komentarza

Widziales ile waży ten KTM... ? Mialem kiedys KTM w czasach 26" i moze i rama była pancerna, ale ważyła 2,5 kg (hardtail) - sprzedalem chyba po 1 sezonie.

Poza tym osprzet to najnizsza półka, szkoda gadac, że coś takiego jest w rowerze za ponad 3 tys zł.

Dołóż 500 zł i albo te w/w Indiany albo XC100 z Decathlonu - te rowery biją na głowe "renomowane i znane" (tylko u nas:)  marki. A sprzedawcy w sklepach to Ci bedą polecali, to co mają na sklepie akurat. 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia ?

Ale kupujesz rower do mtb, ktory zawsze bedzie mniej albo bardziej uwalony błotem.

Tez mam rower, ktory mi sie wizualnie średnio podoba, ale jeździ sie na nim kosmicznie. Czasami warto isc na kompromis

- z zawodu jestem akurat designerem i tez jestem wyczulony na estetyke, ale co zrobic - jest to co jest.

A to co mi się podoba, to ma ceny 5-cio cyfrowe.

Naklejki na ramie nie jeżdżą - ważne co do tej ramy jest przykręcone. Jeden wyjazd w góry i grubsza jazda w błocie i Ci sie połowa napędu wysypie,

o hamulcach nie wspomne - ciekawe, co zrobbisz, jak przestaną nagle działać na jakiś kamerdolcach w dół...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...