Skocz do zawartości

Jaki typ roweru potrzebuję, opis niżej


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem po 40 i chce dopiero zacząć po latach znów jeździć. W sklepie po przymiarce do rowerów miałam problem z wsiadaniem i wysiadaniem bo te polecane do mojego wzrostu miały wysoko siodełko i ramę (obniżone na maxa) idealnie wsiadało mi się na chyba nawet za mały rower miejski ale oczywiście wtedy siedząc na siodełku i pedałując nie prostował nogi. Przez ramę wysoką i siodełko nie dostawalam nogami do ziemi i nie wiem jak bym miała zejść z tego roweru szybko zachowując wszystkie zęby. W mojej okolicy są choć asfaltowe ścieżki rowerowe to jednak z dużymi przewyższeniami, dużo stromych gór, więc miejski odpada. Proszę czy ktoś może doradzić, zależy mi też żeby rower był lekki. Mój wzrost 169, waga 52. Cena do 4 tys mniej więcej. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza

Odpowiednim rozmiarem jest rower ok. 17 cali. Najlżejszy rower w tym budżecie to z rowerów górskich XC100 z Decathlonu. Nie jestem na bieżąco z innymi typami rowerów oprócz górskich i szosowych. Każdy rower powinien mieć tak ustawione siodełko że ledwo się dostaje stopami do ziemi. Ja  chcesz rower z damską ramą i mniej sportową sylwetką to można spojrzeć na Cube Access i Kellys Vanity.
https://www.cube.eu/en/2021/bikes/women/hardtail/access-ws/cube-access-ws-race-sagemetallicnsilver/
https://www.kellysbike.com/pl/xc-c915/vanity-90-275-p68158

Odnośnik do komentarza

Dzięki Wam za pomoc. A jak się wg Was mają wymienione przez Was rowery do Diamant 018 lub Trek x-caliber 7? Który z tych wszystkich jest najlepszy? I jeszcze takie pytanie mam, czym się różni rower crossowy od trekkingowego, bo niektóre trekkingi mają właśnie tę ramę niżej (np. Indiana x-road)? Zależy mi na rowerze, na którym najłatwiej pokonam stromy podjazd na asfalcie ale też go uniosę, żeby wynieść do piwnicy ?

Odnośnik do komentarza

Najlepszy to jest taki, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i w Twoim rozmiarze. Cross daje zwykle bardziej wyprostowaną sylwetkę, ma atrapę amortyzatora, która się ugnie jak wpadniesz w lej po bombie i zwykle opony do jazdy po asfalcie. Przyzwoity rower górski ma amortyzator co działa cały czas i daje lepszy komfort jazdy a opony dają bez problemu radę w terenie. X-Caliber to mocno usportowiony rower w którym będziesz mocno pochylona. Sugeruję Cube Access, który jest połączeniem crossa i mtb. Wyprostowana sylwetka, dobry amortyzator i terenowe opony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...