Skocz do zawartości

Rower mtb za ok. 10 tyś - prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Epica 2018 możesz spokojnie napęd przerobić na 1x11. Robiłem to w Chiselu. Wywalasz lewą manetkę i przednią przerzutkę. Prawą możesz zostawić jest 11x przecież (chyba że zmiana na XT polecam). Korba RaceFace bez problemu, Zębatka owalna czy zwykła jak wolisz. Mam owale od Banless pod chinch, również polecam, Problem może być z kasetą  11-46, XT z tyłu, to średni wózek. Nie wiem czy to zadziała prawidłowo. Ja mam 11-40 i jajo 36, chodzi super ale treningi po płaskiej wlkp więc nie potrzebuję aż takiej szerokiej kasety. Inna sprawa to dostępność kaset obecnie XD

Odnośnik do komentarza

No to faktycznie była łatwizna :) Drugi Chisel gratki :) Mi chyba jeden wystarczy ? Powiem szczerze uwielbiam ten rower i tak patrząc na specyfikację obecnych modeli to zakup wersji z 2018 roku był świetną decyzją zwłaszcza ze kupiony ze sporym rabatem :) Właściwie to tylko koła jeszcze wymienić i już właściwie idealny rower do moich potrzeb :) Kojarzysz Jacku może Dandyhorse? Całkiem ciekawą ofertę mają. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał:

Ale on pisze o przeróbce z 1x12 na 1x11 jak się nie mylę.

Nie: tak jak kolega pisał powyżej, w tym Epicu jest 2x11 (kaseta 11-42) i zamiana na 1x11, ale TYLKO ze zmianą kasety na większy zakres , czyli 11-46.
Na 11-50 tylko ze zmianą przerzutki (przyszłość)  ?  -  to byłoby daleko lepiej (Małopolsce daleko pod tym względem do Wielkopolski)

Odnośnik do komentarza

11-50 to kwestia czy przerzutka obsłuży i jaki się ma bębenek. A jak nie to się kupuje przedłużacz haka przerzutki Wolf Tooth Goat Link i obsłuży.

Kasety SRAM i Shimano 11-rzędowe na standardowym bębenku są z grubsza wymienne. Standardowy bębenek obsługuje najmniejszą koronkę 11T. Żeby założyć kasetę z koronką 10T, trzeba mieć albo bębenek XD kompatybliny z kasetami SRAm albo bębenek Micro Spline kompatybilny z kasetami Shimano. Czyli jak mamay kasetę 10-x to nie ma kompatybilności.

@Florian odnośnie DH napiszę na prv

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...