Skocz do zawartości

Jaki typ roweru wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy, po dłuższej przerwie, naszła mnie myśl nad kupnem roweru. Ostatnim moim ustrojstwem (8 lat temu) był rower marki Giant, którego otrzymałem jako prezent od wujka. Służył mi głównie do jazdy do sklepu i z powrotem, a czasami na krótkie trasy (20km).

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że posiadam 183 wzrostu i 86 kg oraz praktycznie zerową wiedzę o kolarstwie. Aktualnie szukam takiego roweru, który sprosta moim oczekiwaniom. Mowa tu o jeździe po asfalcie, lasach i trasach dłuższych niż kiedyś, jednym słowem - uniwersalny. Dodam również, że chciałbym przeznaczyć na zakup maszyny około 2000 zł. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelakie porady lub odnośniki do sklepów stacjonarnych (Szczecin i okolice) w których zaopatrzę się w odpowiedni pojazd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uniwersalny rower to według mnie rower crossowy ? sam niedawno miałem dylemat wybrać rower crossowy taki jak miałem do tej pory tyle, że nowszy z lepszym osprzętem czy MTB, stanęło na tym drugim z racji tego gdzie i jak staram się uczyć jeździć i w którym kierunku mnie pcha ? choć nie wybrałem też roweru z super sportową geometrią. 

Do 2000 zł znajdziesz taki sobie rower nowy, lub w miarę fajny używany. Zależy co preferujesz jako osoba ? w tym roku ceny mocno podskoczyły względem poprzedniego, więc ja osobiście bym szukał czegoś używanego.

 

https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/cross/evado-4-0-grafitowy-czerwony-matowy

tu jest np. kross, można spojrzeć też na unibike cena/jakość też dobra. Ale w tym roku za +/- 2000 zł nie kupi się nic co będzie d. urywać. Choć jeśli potrzebujesz dwóch kółek do spokojnej zróżnicowanej jazdy i będziesz szanować i serwisować sprzęt. To na pewno np. taki kross posłuży ?

Może jeszcze ktoś bardziej zaznajomiony coś podpowie, pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...