Skocz do zawartości

Trek marlin 5 czy trek marlin 7?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje roweru głównie pod wyprawy rowerowe z sakwami. 

Zastanawiam się jaki rower wybrać. Czy trek marlin 5 ze słabszym osprzętem czy z lepszym marlin  7.

Marlin 5 2499zł.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/marlin/marlin-5/p/33136/

Marlin7 3799zł. 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/marlin/marlin-7/p/33148/

Czy lepiej kupić tańszy i zmienić osprzęt za jakiś czas (marlin 5), czy od razu kupić droższy (marlin 7)?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Lepiej nie kupować jednego i drugiego. Pierwszym możesz jeździć po bułki z turneyem jako przerzutką. Drugim możesz jeździć po bułki ale skacząc z krawężników ?
Drugi ma napęd deore ale 1x10. Jest to stary napęd, do bike packingu się zdecydowanie nie nadaje. Nie nadają się też jego hamulce. Alternatywa dla Ciebie to Cube attencion lub Indiana X7. Popatrz na inne wątki rowerów w cenie do 4k. Treki w tej cenie to niestety słabe rowery - u konkurencji trek 7 wart około 2500-3000.

Odnośnik do komentarza

Na wyprawy mój kumpel z którym właśnie 3 min temu rozmawiałem kupił Cube Attention SL. Zaleta jest taka że masz trekkingową geometrię, amor powietrzny, Deore i jest przystosowany pod bagażniki i błotniki.

Marlin 5 to straszna nędza. Nie ma w nim ani jednego elementu wartego pozostawienia oprócz ramy.
Marlin 7 ma przyzwoity amor sprężynowy i Deore. Ale napęd 1x kompletnie nie nadaje się na wyprawy.
Indiana wspomniana przez kolegę też jest dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Dnia 27.01.2021 o 15:48, jajacek napisał:

Na wyprawy mój kumpel z którym właśnie 3 min temu rozmawiałem kupił Cube Attention SL. Zaleta jest taka że masz trekkingową geometrię, amor powietrzny, Deore i jest przystosowany pod bagażniki i błotniki.

Marlin 5 to straszna nędza. Nie ma w nim ani jednego elementu wartego pozostawienia oprócz ramy.
Marlin 7 ma przyzwoity amor sprężynowy i Deore. Ale napęd 1x kompletnie nie nadaje się na wyprawy.
Indiana wspomniana przez kolegę też jest dobrym wyborem.

Co sądzisz o takim wynalazku na sakwy ? Rower fitness Specialized Sirrus X 3.0 2021

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś Sirrusa ale sprzedałem bo nie odpowiadał moim potrzebom. To jest szybki rower do miasta i na asfalt z możliwością zjechania na gładkie drogi utwardzone typu szuter lub gruntówka. Kolega co ode mnie kupił, jeździ na nim z sakwami ale wyłącznie po asfalcie. Z tym że kupowałbym używkę. Ten rower jest mega przepłacony w tej wersji. A pod jaki wzrost ten rower? Bo chyba za chwilę wejdę w handel rowerami takim trochę lepszymi i będę miał chyba dobrego Speca, świetnie wyposażonego za 2999.

https://www.specialized.com/pl/pl/crossover-expert-disc/p/106410?color=196515-106410&searchText=92616-3002

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...