Skocz do zawartości

Cross/fitness do 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dopiero rozpoczynam przygodę z rowerami, dlatego potrzebuję Waszej pomocy. Poszukuję roweru do ok. 2,5 tys. zł do głównie weekendowej jazdy po Warszawie i okolicach, a więc płaski teren, nawierzchnia głównie asfaltowa i ścieżki rowerowe. Zależy mi na lekkości i wygodnej pozycji, bez żadnego dodatkowego obciążenia. Myślałem o zakupie roweru crossowego ale ostatnio zacząłem rozważać również fitness. Doradźcie mi proszę, jaki Waszym zdaniem byłby lepszy wybór i jakie modele w tym przedziale cenowym moglibyście mi polecić? 

Dodam jeszcze, że mam 175 cm wzrostu, tak więc w większości marek jest to na granicy dwóch rozmiarów ram. Wiem, że najlepiej byłoby się przymierzyć i pewnie to zrobię, ale do wielu dostępnych w internecie modeli niestety nie będzie fizycznego dostępu. Jeśli macie zatem jakieś porady co do rozmiaru ramy, będę wdzięczny.

Poniżej kilka moich propozycji, może wśród nich jest ten model, który zasługuje na uwagę. Wybaczcie proszę tę ilość ale wybór jest ogromny, a moja wiedza jeszcze niewielka. Niektóre są poza budżetem, ale może warto dołożyć. Dziękuję za pomoc.

Vellber Explorer 5.2

Saveno Everest 3.0 Gts

Northec Caledon

Merida Crossway 40

Merida Speeder 100

Scott Sub Cross 50

Scott Sub Cross 40

Spartacus Cross 40

Marin Presidio 2

Trek FX 2 Disc

Wheeler Cross Go2

Kands Avangarde

Romet Orkan 5M

Fuji Absolute 1.7

Kellys Cliff 90

Odnośnik do komentarza

Kup fitness albo gravel z prostą kierownicą. Sugeruję używane bo jest to mocno przereklamowana kategoria rowerów. Za 1500 kupisz wypasionego typu Specialized Sirrus lub Specialized Source czy jakiś niemiecki. To są bardzo proste rowery. Ważne żeby miały dobre hamulce i chociaż jakieś Alivio a najlepiej Deore. Cross różni się tym że ma niedziałającą atrapę amortyzatora i jest cięższy ?

Shimano MT200 to atrapa a nie hamulce, Shimano Tourney to atrapa a nie napęd. Tak gwoli informacji.

Odnośnik do komentarza

Podpisuje się pod wypowiedzią Jacka. Osobiście celowałbym w coś pokroju Tribana 520. Rower występował w wersji z płaską kierownicą z dopiskiem F (i nie trzyma ceny na rynku wtórnym, można kupić za 1200-1400 zł) lub z barankiem. Jeśli jeździsz na co dzień w ruchu miejskim i lawirujesz między autami - płaska kierownica będzie lepsza. Jeśli tylko weekendy, ścieżki rowerowe i wypad za miasto, to baranek jest czymś cudownym, wspaniałym, nic tylko jeździć z barankiem. Kiedyś szukałem roweru crossowego, po czytaniu opinii na forum przeszedłem w stronę roweru fitness, czytając dalej opinie, zdecydowałem się na szosę i nie żałuję. Jakbym miał 2-3 km do pracy, wybrałbym fitnesa.
Tribany przyjmują opony do 35-38 mm. Ja do mojego tribana wsadziłem 45 - na zakrętach leciutko przycierała.

Napęd w szosie w jaki celujesz to Sora/Tiagra, za 2500 możesz już kupić używaną 105 (np. Triban 540). Jednak na 1 rower, jeśli nie masz możliwości przymierzenia, nie bałbym się dość nowego roweru używanego.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Koledzy za podjęcie tematu i propozycje.

Znalazłem taką ofertę na miejscu Triban 520 Co myślicie? Obawiam się tylko, że w moim przypadku baranek może się nie się sprawdzić ale nie mam też żadnych doświadczeń w jeździe takim rowerem więc mogę być w błędzie. Znalazłem też w okolicy z płaską kierownicą za 1500 zł ale rozm. L więc będzie za duży. 

Natomiast ze Specialized w okolicy mam takie:

https://www.olx.pl/oferta/rower-specialized-meski-CID767-IDGO0CD.html

https://www.olx.pl/oferta/rower-specialized-sirrus-1-0-m-black-meski-2021-CID767-IDH9o77.html

Odnośnik do komentarza

Mój młody miał takiego Tribana na Sorze. Osobiście więcej niż za 1200 bym go nie kupił. Sora to straszna nędza. Akurat miałem oba pozostałe typy rowerów z linku. Speca Crosstraila i Sirrusa. Ludzi pogięło z cenami. W tym pierwszym nie widać jaki napęd ale pewnie jakaś Acera i rower wart maks 1500. Drugi to najnędzniejsza wersja Sirrusa za którą nie dałbym więcej niż 800 zł. Zaraz coś poszukam.

Odnośnik do komentarza

Ten też wart grzechu. Mińsk Mazowiecki. To jakiś handlarz. Sprzedałem takiego za 3500 jakiś czas temu ale bez błotników i oświetlenia. Sama lampka przednia Supernova kosztuje 750 zł.
https://www.olx.pl/oferta/rower-specialized-crossover-elite-shimano-deore-xt-jak-nowy-CID767-IDHvc0k.html#423b5a7f2d
 

Tu masz podobny ale taniej na jakimś wypizdowie:
https://www.olx.pl/oferta/specialized-crossover-expert-CID767-IDGifnU.html#423b5a7f2d

Odnośnik do komentarza

Po ten ostatni to bym był nawet skłonny przejechać się samochodem. Po swojego Crosstraila Experta na XT pojechałem samochodem aż do Krakowa. Kupiłem za 2k, poużywałem i sprzedałem za 3,5 ? Tu masz jedną z najlepszych i najlżejszych ram na rynku, amor taki jak to w crossach czyli ugnie się pod dużą dziurą. Pracuje w zakresie 4cm. Bardzo dobre hamulce hydrauliczne, świetny napęd. Korba taka sobie ale da się żyć, dobre koła, dobre opony. I ten rower ma pewną mało znaną zaletę. Można mu wsadzić opony 2 cale i spokojnie da się nim jeździć po Kampinosie. Tylko mostek musisz zmienić na dłuższy. Da się z niego zrobić cacuszko. Mostek jakby co mam na Bemowie taki jak trzeba. Gripy widzę też do zmiany. Też mam na zbyciu oryginalne Speca bo już nie mamy roweru tego typu ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...