Skocz do zawartości

Rower do 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w wyborze roweru, a po przeczytaniu niezliczonej liczby postow widze, ze chetnie dzielicie sie swoja wiedza.

Jestem totalnie zielony w tym temacie, rower (wielu z Was nazwaloby to predzej wyrobem roweropodobnym:)) mialem nascie lat temu.

Moje parametry to: 184cm i ok 100kg.

Jezdzil bede po sciezkach rowerowych, lasach, polach. Generalnie raczej jazda rekreacyjna (moze tylko na poczatku?). Przejazdzka z zona po drogach "ladnych", ale jadac samemu chetnie zbocze z drogi na lesne sciezki. 

Mysle, zeby przeznaczyc ok 3000, ale jezeli bedzie cos za 4000 do czego warto bedzie doplacic to wezme to na pewno pod uwage. Patrzec tylko na nowe sztuki czy brac pod uwage jakies uzywki?

Jakie sklepy polecacie w Warszawie?

 

Z gory dziekuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja bym szedł w XC 100 z decathlonu za 4100 na ramie L, z wymianą mostka na jakieś 100 mm i 17° wzniosu. Jadąc z żoną nie odczujesz braków przełożeń w napędzie x12, jak będziesz chciał sam poszaleć odczujesz plusy napędu x12. Jak się wkręcisz i będziesz chciał wystartować w pierwszych amatorskich zawodach MTB (polecam, super zabawa, startują tam byli zawodowcy, obecni zawodowcy (teoretycznie nie powinni a startują), lokalni zapaleńcy ale również 12 letnie dzieci czy faceci po 60, rozstrzał osób jest gigantyczny i każdy jest chętnie widziany), wrócisz do seryjnego mostka i będziesz miał wyścigową maszynę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze moje trzy grosze w kwestii wyboru roweru do określonej kwoty - teraz głównym ograniczeniem jest dostepność. Polecane XC100 czy XC500 (do tego sam się przymierzałem) może być trudno kupić. Decathlon (zresztą nie tylko oni) ma poważne okresowe braki w sprzedaży on-line. Dzisiaj na przykład XC500 w rozmiarze XL był dostępny przez dosłownie chwilkę, w tej chwili jest tylko S i L (nie wiadomo, na jak długo), z XC100 bywa podobnie. Trzeba albo 'polować', albo rozszerzyć listę rowerów jeszcze do zaakceptowania i cierpliwie szukać. Coraz częściej słychać, że ludzie biorą po prostu to, co jest a nie to, co by najbardziej chcieli...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...