Skocz do zawartości

Nowa szosa do 3,5k dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Sora to kultura pracy pozostawia do życzenia. Heble też nędzne ale jeździłem na podobnych i dawało radę w suchych warunkach. Twoje HyRd chyba dobrze hamują? Ramy przeciętne jak to w Decathlonie ale aż do Alp na takich dojechałem i dawały radę. Opony w Triban regular najgorsze z jakimi miałem kiedykolwiek do czynienia. Jak ktoś nie jeździł na szosie to na hamulcach tarczowych będzie się jednak czuł pewniej. Heble w RC500 masakra. Ale mam zwykle do czynienia ze znacznie lepszymi rowerami więc to co jest dla mnie masakrą, dla kogoś innego może być do przyjęcia. Szkoda że nie mają modelu po środku na Tiagrze i przyzwoitych heblach ?

Odnośnik do komentarza

TRP HyRD jest ok. Chociaż, jak pisałem w recenzji tego roweru (można znaleźć ten test w dziale ... Testy na Roweroweporady.pl :) ) to było moje największe rozczarowanie. Klamki nie działają tak lekko jak klamki w  "pełnych" hydraulikach. Hamują. W RC zastosowano inne, 100% mechaniczne hamulce. W modelu HyRD wysuwają się dwa tłoczki, to zaleta - nie odkształcają tarcz. Koła są w obu modelach takie same. Złe. Ja do tego Tribana wiosną pakuję  właśnie Sorę R3000 3x9, 105 uzupełniona o korbę 105 R7000  i hamulce Ultegra R8000 ląduje w szosówce.  Tiagra R4700 będzie czekała na nowy pomysł - kolejny rower...? 

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem używaną Tiagrę za 600 i włożyłem młodemu do starego przełaja. Klamki w pełnych hydraulikach są cholernie drogie. Te pierwsze wypusty były cholernie brzydkie i niewygodne. Teraz już to ogarnęli. Osobiście ten półhydrauliczny system mnie przekonuje, bo nie musisz mieć hydraulicznych klamek i przewodów. Pytanie tylko czy to się nie zagotuje na zjazdach?

Odnośnik do komentarza

Tylko pytanie, czy to ma sens? Jeśli jesteś lekki, hamulce szczękowe 105 spokojnie Cię wyhamują. Mi się zdarzyło na moich szczękowych Sorach przy 40 km/h hamować tak, że w dolnym chwycie unosiło mi tylne koło. 105 hamuje lepiej od Sory. Jeśli jesteś ciężki to masz szansę zagotować te pół hydrauliczne hamulce.

Fajna opcja dla osób jeżdżąca tym rowerem w każdych warunkach pogodowych. Ja szosę wyciągam tylko jak świeci słońce, jak pada mam stare mtb do taplania się w błocie, więc plusów tarcz bym nie doświadczył. Szczękowe są jednak dużo prostsze w budowie i nie wymagają wymiany płynu albo odpowietrzenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój młody miał taki jako pierwszą szosę. Sora 4600 w tym rowerze to dramat. Nie da się tego badziewia wyregulować tak żeby to dobrze chodziło. Ergonomia tych starych klamek Shimano to drugi dramat. Zawsze mnie bołały na nich dłonie i nigdy nie mogłem się przyzwyczaić. Więc odradzam.

Jeśli szukasz używek to szukaj takiej, która ma 10-rzędowy napęd. Dowolne Campagnolo, dowolny Sram a jeśli chodzi o Shimano to minimum 105 lub nowa Tiagra 4700. 176 wzrostu to rozmiar 52 do 54.

Tu masz idealny rower dla niej. Przed Covidem takie chodziły po 3500. Teraz 1000 drożej:
https://www.olx.pl/oferta/specialized-roubaix-rozmiar-54-bikefitting-3d-gratis-CID767-IDEfsfe.html#a5b0a8669d

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...