Skocz do zawartości

Pedały platformowe do szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Też niedawno byłem na etapie zakupu pedałów platformowych i zdecydowałem się na Accent Lithium do mojego roweru gravelowego. Mimo że są aluminiowe, to są bardzo lekkie - około 260 gram i stosunkowo tanie (na allegro poniżej 60zł) dlatego mogłyby się sprawdzić również w szosówce. Może nie są to typowo szosowe pedały (a nawet bardziej w kierunku MTB), ale przynajmniej nie będzie się noga ślizgać na deszczu ? Być może pomogłem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wszystko strasznie w górę poszło. Shimano podniosło ceny o 8% a shipping z Azji zdrożał o 600%. Najlepsze pedały tego typu to Shimano PD-EH500. Można znaleźć za ok. 230 zł. Nie ma sensu kupować jakichś nędznych butów. Ale do 300 zł jest kilka przyzwoitych modeli. Buty SPD dzielą się na XC i Trail. XC mają kompletnie sztywną, nieuginającą się podeszwę i nie nadają się za bardzo do dłuższego chodzenia. Tu polecam Specialized Sport MTB, sam mam takie, można na OLX ucelować z wyprzedaży za 200-250. Buty Trail uginają się trochę w palcach i czasem mają inną podeszwę. Paru znajomych ma Shimano MT500 i są bardzo dobre. Występują tez pod nazwą MT5 abo nowsze modele MT301 i MT501. A jaki masz rozmiar buta? Bo kupiłem dla siebie Specialized Comp MTB, 27,5, wyższy model, co kosztował 650 na wyprzedaży za 300 i nie pocelowałem z rozmiarem. Są ciut za małe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...