Skocz do zawartości

Northtec Bergon - najlepszy w tej cenie czy jakaś ściema?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Próbuję wybrać rower trekkingowy. Zamierzam na nim jeździć tak jak na obecnym, czyli cały rok po mieście (w tym regularnie na ciężkie zakupy), a w wakacje na kilkutygodniowe sakwowe wyprawy po Polsce i za niedaleką granicą. W sumie 5 - 8 tysięcy km rocznie.

Mam bardzo konkretne wymagania i już prawie wybrałem ten idealny rower, ale pojawiły się "ale"...  Może ktoś pomoże, doradzi i pozwoli wyjść z impasu? :)
Precyzyjnie potrafię określić wymagania co do nowego roweru i są to:

  • rama, na której da się zainstalować powszechnie dostępne elementy, np. hak przerzutki (żeby nie był jakiś nietypowy, tylko do dostania w każdym serwisie, także za 5 - 7 lat), to samo z suportem, hamulcami, bagażnikiem. Chodzi o to, żeby dało się te rzeczy wymienić bezproblemowo w trasie w razie awarii i były do dostania przez kilka następnych lat.
  • suport Hollowtech II - niestety tradycyjny suport regularnie mi się psuje w najbardziej odległym od serwisu miejscu :), dlatego chcę wypróbować ten Hollowtech II licząc, że problemy się skończą
  • hamulce tarczowe z jakiejś konkretnej serii (np. Alivio, Deore), tarcza mocowana na Center Lock a hamulce Post Mount
  • dobrej jakości piasta tylna z serii Alivio lub wyżej
  • napęd 3x10
  • lepsze obręcze, tj. takie które nie rozpadną się na "kocich łbach", kamieniach i w lesie przy pełnym obciążeniu (ja + sakwy = ~100 kg)
  • obie przerzutki i manetki - żeby były spójne, np. Alivio albo i te Deore. Nie muszą być najwyższej serii Shimano.
  • amortyzator przedni - nie mam szczególnych wymagań poza opcją zablokowania
  • rower był innej firmy niż Romet i Kross
  • budżet: 3000 - 3800 zł

I tu dochodzimy do konkretnych modeli a właściwie jednego, który spełnia te wszystkie wymagania - Northtec Bergon DB XT - https://nrowery.pl/trekking/122-2135-bergon-db-xt.html

Specyfikacja jest chyba nawet lepsza niż Krossa, Unibike i  Rometa w tej cenie. A cena to 3500 zł i to za komponenty, za które w znanych markach się płaci 4,5 - 5 tysięcy złotych. 

Więc o co tu chodzi?

Czy ktokolwiek ma lub miał rower Northtec Bergon DB, ma jakiekolwiek opinie n/t jakości ram i złożonych rowerów? W internecie nie ma ani testów, ani aktualnych opinii dotyczących trekkingów od Northteca, ani nawet opłaconych fejkowych recenzji - więc już sam nie wiem co myśleć. A może czegoś nie widzę i ten rower nie spełnia moich wymagań i nie jest tak atrakcyjny jak mi się wydaje?

Pozdrawiam :)


 

Odnośnik do komentarza

Northtec jest firmą od budżetowych rowerów, która przeszła okres niemowlęcy i jest obecnie na poziomie Romet czy Unibike.
Podlinkowany rower ma niedziałający amortyzator za stówę z groszami i spowalniacze za stówę zamiast hamulców. Nędzne koła bo takie są w niemal każdym takim rowerze na piastach Alivio. Może rok przeżyją. Rowery poszły w górę i Shimano poszło w górę. Może to jakiś wyprzedażowy egzemplarz. Deore to dobry kierunek. Kupiłbym bez amora bo i tak wszystkie w crossach/trekkingach są do dupy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...