Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cube tłucze te same rowery na tych samym trekkingowych ramach od lat. Rocznik nie ma żadnego znaczenia. Komuś przeleżały bo nie znalazły nabywców to sprzedaje. Rzeczywiście jest to rower trekkingowy z kołami MTB dający mega wyprostowaną pozycję. Attention ma amortyzator olejowo-sprężynowy będący bardzo tani w serwisie. W zasadzie nic przy nim nie trzeba robić. Wymienia się olej raz na parę lat. Ustawia się go pod wagę użytkownika za pomocą wymiany sprężyny dostosowanej do wagi. Sprzedawany jest ze sprężyną Medium dla wagi 70-80 kg w pełnym rynsztunku. Maksymalna dopuszczalna waga z najtwardszą sprężyną 99 kg. W modelu Attention SL jest sprężyna powietrzna którą dostosowuje się do wagi za pomocą ciśnienia pompując go pompką do amorów. Maksymalna waga ze 150 kg. Generalnie w związku z dewaluacją złotówki i wzrostem cen na części rowerowe, mamy co roku gorszy osprzęt za te same pieniądze. Sprzęgło w tylnej przerzutce przydaje się tylko w czasie agresywnej jazdy terenowej. Rower może stać kilka lat i nic mu się nie dzieje jak jest odpowiednio przechowywany. Mój kolega sakwiarz, ma Attention SL i jest nim zachwycony. Ma co prawda jeszcze z napędem 3x co jest bardzo dobre do turystyki. Koła ma wymienione na lepsze w stosunku do tych chłamów co Cube daje. Hamulce w zasadzie nie działają bo MT200 to nie hamulce i zamierza zmienić na Deore. Więc trzeba dołożyć 1000-1500 żeby uczynić ten rower przyzwoitym. Chyba że komuś w niczym nie przeszkadzają nędzne koła i spowalniacze zamiast hamulców. Jak ktoś jeździ 1-2h dziennie sporadycznie to nie ma to istotnego znaczenia. Aczkolwiek dla mnie te hamulce, bo się przejechałem, były nie do przyjęcia. Wymiana ze spowalniaczy na hamulce, 500 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do kół to chyba w tym przedziale cenowym, może oprócz Rockriderów, to trudno o dobre koła. Ja miałem kiedyś starego AIM i koła nie miały lekko, a wszystko przetrzymały. Wydaje mi się, że Cube to dość pancerne rowery. Dużo Cubów jest w wypożyczalniach. Rozmawiałem kiedyś z właścicielem wypożyczalni i powiedział że zakupił rowery Cube ze względu na to, że dużo wytrzymują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...